BÜYÜK COŞKUNLAR 135 ÇOCUĞU DAHA SÜNNET ETTİRDİ20 Temmuz 2017, Perşembe

Büyük Coşkunlar Proteknik Kimya Oyuncak ve Havai Fişek Fabrikası’nın 7. Geleneksel Sünnet Şöleni; Sakarya’nın Hendek İlçesi’ne bağlı Yukarı Çalıcak Köyü’ndeki fabrika alanında ilahiler eşliğinde gerçekleşti. Büyük Coşkunlar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Coşkun ile Büyük Coşkunlar Genel Müdürü ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun’un ev sahipliğinde gerçekleşen sünnet şölenine;   Vali İrfan Balkanlıoğlu, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, DOKAP Genel Başkanı Ekrem Yüce, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Adem Kümbet, Sakarya Amatör Futbolcular Derneği Başkanı Ömer Bektaş, SATSO Meclis Üyesi Adem Bilgen, MÜSİAD Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, aileler ve çok sayıda davetli katıldı. Sakarya Tasavvuf Musikisi Derneği Başkanı Mehmet Sağlam ile Semazen Grubu ve Sazende Ekibinin program sunduğu sünnet şöleninde çocuklar kendileri için kurulan oyun parkında doyasıya eğlendi. Davete katılanlara akşam yemeğinin yanı sıra, pamuk helva ve dondurma ikram edildi. Programın sonunda protokol sünnet olan çocuklarla fotoğraf çektirilirken, sünnet olan çocuklara çeşitli hediyelerde dağıtıldı. 

EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZDIR

Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası sünnet programına katılan  Vali İrfan Balkanlıoğlu   “En büyük zenginliğimiz  genç nüfusumuz ve çocuklarımızdır” dedi. Programa onur konuğu olarak katılan ve konuşmasına yedi senedir devam eden sünnet merasiminde çok güzel bir âdeti yerine getiren, çocuklarımızı eğlendiren, bizlere de bayramdaki çocukluğumuza götüren etkinlikleri hatırlatan ve çocuklara güzel hediyeler veren değerli iş adamımız Ali Rıza Coşkun ve bu geleneği sürdüren MÜSİAD Sakarya Şube Başkanımız Yaşar Coşkun’u kutluyorum diyen  Vali İrfan Vali Balkanlıoğlu, “Bizim dinimiz öyle yüce bir din ki; elinde imkânı olan herkesi sürekli mağdur olanlara, ihtiyaç sahiplerine yardım yapmayı teşvik etmiş, olan olmayana verecek diye emir vermiş. Elindeki imkânıyla fakir-fukarayı, ihtiyaç sahibini koruma gözetme onlara hayır hasenat yapmak üzere mecbur bırakmış. Hak dinler hariç hiçbir dinde bu yoktur.

DİNİ DEĞERLER

Bizim en büyük zenginliğimiz, genç nüfusumuz ve çocuklarımızdır. Çocuklarımızın anne-baba üzerinde, anne-babaların da çocuklarının üzerinde hakları var.  Bunların başında çocukları meşru ve helal yollardan bakmak, büyütmek, beslemek örf ve âdetine uygun giydirmek, doğduklarında onlara güzel isimler vermektir. Tabi vakti geldiği zaman da şimdiki gibi sünnet ettirmek. Ama en fazla değerlerimizi çocuklarımıza aktarmak, Allah korkusu ve sevgisi, kul hakkı, dini değerlerimizi de öğretmektir. Eğer biz çocuklarımıza bütün değerlerimizi aktarabilirsek, anne-baba sevgisi, vatan sevgisi, kul hakkı, haram, helal ve ibadet konusunda bilgi sahibi yaparsak, o çocuklarımız yarın bizi hayırla yad eder ve bizim de günahlarımızdan kurtulmamıza vesile olur. Bütün ailelerin bugün çocuklarının sünnetini gördüğünü ve mürüvvetlerini de görmelerini Yüce Allah’tan temenni ediyorum. Allah kimseye evlatlarının acısını göstermesin” diye konuştu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 4136 defa okundu.