SRT Yayın Akışı - 21.10.2018
Son Dakika

10 merkezde Bahçe Günleri düzenleniyor20 Temmuz 2017 - 10:12, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Fındık üretim alanları ile buralardan elde edilen verimin giderek arttığı Sakarya'da verim ve kaliteyi yükseltmek için gösterilen çabalar semeresini veriyor.

Yaklaşık 75 bin hektarlık bir alanda fındık üretiminin yapıldığı Sakarya'da, dekardan alınan verim yer yer 250–300 kilograma kadar yükselirken, genel ortalamanın da artırılması için sektörle ilgili kuruluşlar ile devlet çaba gösteriyor. Türk fındığının önemli alıcı ve kullanıcıları arasında ilk sırada yer alan Ferrero firması, yaklaşık 5 yıldan beri Değerli Tarım uygulamaları ile üreticiler hem bilgi hem de, teknik araç – gereç bakımdan donatılıyor.

YERİNDE BİLGİLENDİRME

Değerli Tarım uygulamaları kapsamında son haftalarda Sakarya genelinde oluşturulan örnek bahçelerde üreticilere yönelik bilgi ve tanıtım amaçlı organizasyonlar düzenleniyor. Sakarya'da bugüne kadar 5 yerde Bahçe Günleri düzenlendi. Temmuz sonuna kadar 5 örnek bahçede de benzeri günler düzenlenecek. Ferizli'ye bağlı Bakırlı, Hendek'e bağlı Rasimpaşa ve Martinler, Karasu'ya bağlı Adatepe, Kocaali'ye bağlı Çobansayvant mahallerinde düzenlenen bahçe günlerinde Ziraat Mühendisleri ve sosyal çalışma uzmanları, makineli tarım, hastalıklarla mücadele, damla sulama sistemi gibi konularda üreticileri yerinde bilgilendirdiler. Örnek bahçelerdeki fındıkların verimi ile kalitesinin diğerlerine göre çok daha iyi olduğu görülüyor.  Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 3982 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar