SAKARYA EVREN TV PAZARTESİ YAYINDA13 Aralık 2013, Cuma

SAKARYA’DA İLK

Sakarya televizyon yayıncılığında dijital dünyaya Pazartesi günü adım atıyor. Sakarya’nın ilk uydu televizyonu olan Sakarya Evren TV, Pazartesi günü test yayınına başlayacak. SRT Medya Grup Bünyesinde kurulacak olan Sakarya Evren TV, televizyon yayıncılığını dijital dünyaya taşıyacak. Srtmedya.com haber portalı üzerinden de dünyanın her yerinden izlenecek.

DİJİTAL DEVRİM

Sakarya Evren TV, Pazartesi günü Sakarya’yı yepyeni bir televizyonculuk deneyimi ile tanıştıracak. Çalışmaları hakkında bilgi veren SRT Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gülderen Okumuş, “Sakarya’da ilk kez uydu frekansı üzerinden yayın yapan bir televizyonu hayata geçmesi başlı başına büyük bir olay. Biz bu konuda sorumluluğumuzun farkındayız. Sakarya’yı hak ettiği dijital yayıncılık ile tanıştıracağız” dedi.

NASIL İZLENECEK?

Sakarya Evren TV ile birlikte Sakarya Evren FM’de uydu üzerinden yayına başlayacak. Türksat 2A uydusundan izlenebilecek olan Sakarya Evren TV, Pazartesi gününden itibaren dijital uydu alıcılarınıza ilk frekansını gönderecek. Kanalları otomatik algılayan uydu receiver’larında otomatik kaydedilecek olan Sakarya Evren TV, manuel receiver’larda elle ayarlanacak.

 

İLK UYDU TELEVİZYONUNUZ SAKARYA EVREN TV’Yİ İZLEMEK İÇİN

UYDU BİLGİLERİMİZ 

KULLANILAN UYDU  :TURKSAT 2A

DOWLİNK                     :11747 H

SR                                   :27500

FEC                                :5/6

ROLLAFF                      : %20

POLARİZASYON         : H

Evren TV’nin uydu değerlerini uydu alıcılarına aşağıda gösterilen sıra ile yükleyebilirsiniz.

1- Ana menüye girebilmek için; uzaktan kumandanıza ‘MENÜ’ veya ‘SETUP’ yazan düğmeye basınız.

2- Uydu alıcısı marka modeline göre;  ‘KANAL ARAMA’ , ‘MANUEL ARAMA’ , ‘KANAL EKLEME’, ‘EL İLE ARAMA’ gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip ‘OK’ e basınız.

3- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; ‘TP FREKANSI’ , ‘ALIŞ FREKANSI’ , ‘UYDU FREKANSI’ seçeneklerinden biri belirecektir, YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak Evren TV’nin frekansı olan ‘11746’ değerini girin. 

4- Yine aynı pencerede ‘SEMBOL ORANI’ yada ‘SYMBOL RATE’ değeri olacaktır. YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak ‘16000’girin

5- Yine aynı pencerede bulunan ve ‘POLARIZASYON’ yada ‘POL’ şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ-SOL ok tuşlarıyla ‘H’ , ‘HORIZONTAL’ olacak şekilde değiştirin.

6- Yine aynı yerde bulunan ‘FEC’ değerini değiştirmek için YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ-SOL ok tuşlarıyla ‘5/6’ seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girebileceği bir alan bulunmamaktadır. Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur. 

7- Son olarak ‘OK’ tuşuna basarak Evren TV Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız. Aramayı tamamlayabilmek için Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen ‘ARAMA BAŞLAT’ yada ‘TP ARA’ seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir. 

8- Arama işlemi tamamlandıktan sonra Uydu Alıcısı yeni aranan kanal listesinin en sonuna kaydedecektir.

 

 

Hummel Online

Bu haber toplam 15740 defa okundu.