KAVGA DEĞİL ÇÖZÜM LAZIM15 Ocak 2017, Pazar

Hem komisyon sürecinde hem de Genel Kurul’da sert tartışmalara neden olan teklifi Adapostası muhabirleri  vatandaşlara sordu.   Vatandaşlar,  Meclis TV’nin kapatılmasına tepki göstererek, “Maddelerini bilmediğimiz bir anayasayı onaylamak istemiyoruz. Haberlerde meclisteki milletvekillerinin kavgalarını görüyoruz.  O meclis kavga değil çözüm üretme yeridir.”

 MADDELERİ BİLMEK ZORUNDAYIZ

Mehmet Ali Gül: Bize karşı oynanan bir oyun var ortada ve Meclis TV’yi kapattılar. Meclisten anında haber ve bilgi aldığımız tek yer Meclis TV ve bu tam bu zamanda neden kapatıldı diye düşünmeden edemiyor insan.  Her ne olursa olsun halk yeni anayasanın maddelerini bilmek zorunda, bilmediğimiz bir şeyi nasıl kabul etmemizi bekliyorlar?

SONUNA KADAR ARKASINDAYIM

Mustafa Kotan: Başımızda bulunan başkan ülkenin iyiliği ve çıkarları için her şeyi yapıyor, yapmaya çalışıyor. Bunu en güzel şekilde 15 Temmuz gününde de gördük. Şuanda bir karar verilmiş ve yeni bir anayasa hazırlanmak istiyor. Hangi lider ülkesinin ve halkının sefalet sürmesini ister. Ben bu kararın sonuna kadar arkasındayım.

NEYE DAYANARAK KABUL EDECEĞİZ?

Salih Bel: Bir karar verilmiş yeni bir anayasa çıkacakmış ama halk Meclis TV kapandığı için bu yasanın maddelerinin neler olduğunu bilmiyor. Bu maddeler mecliste milletvekilleriyle oylanıyor ama referanduma çıkarsa biz ne diyeceğiz? Evet mi? Hayır mı? Yasaların, maddelerin neler olduğunu bilmeden neye dayanarak kabul edeceğiz.

KAÇ KİŞİ BİLİYOR? 

Enes Karaaslan: Anayasa maddelerini kaç kişi biliyor?  Maddeleri bilmediği halde buna evet diyecek olan insanlar neye dayanarak evet diyecekler? Israrla değiştirilmek istenen anayasanın maddelerini halka da açıklamalarını istiyoruz. Eğer bizim için bir anayasa çıkarıyorlarsa bu yasanın maddelerini gösterip açıklamak zorundalar sadece milletvekillerini değil bizleri de bu konuda bilgilendirilmeleri gerekiyor.

MANTIKLI BİR DAVRANIŞ DEĞİL

Aydın Gökmen: Anayasa değişikliği içerisine gireceksek eğer o yasanın maddelerini bir bir bütün milletin bilmesi gerekir. Eğer maddeler mantıklı ve doğru şeyleri ifade ediyorsa halk zaten kabul edecektir. Ama maalesef ki en doğru bilgiyi aldığımız yer olan Meclis TV kapalı.  Meclis TV’nin kapatılması mantıklı bir davranış değil.

MECLİS KAVGALARI YÜZÜNDEN

Cemil Sevinen:  Biz hükümetimize güveniyoruz. Ülkemize lider olan kişi ülkenin çıkarlarını koruyan ve milletini savunan bir liderdir. Tartışma konusu olan Meclis TV’nin kapatılmasını son zamanlarda artan meclis kavgaları yüzünden olduğunu düşünüyorum. Halkımız bazı şeylere hak vermelidir etrafına at gözlüğü takıp da bakmamalıdır.

VEKİLLERE YAKIŞMIYOR

Tanju Özkan:  Maddelerini bilmediğimiz bir anayasayı onaylamak istemiyoruz. Haberlerde meclisteki milletvekillerinin kavgalarını görüyoruz. Milletvekili demek milleti temsil eden kişi demektir. Bu kavgaları hiçbir partinin milletvekiline yakıştıramıyoruz. Kavga neye çözüm olmuş ki devletin geleceği için düşünülen anayasaya değişimine etkide bulunsun. Kuru gürültüden başka hiçbir şey değil bunlar bize Kavga Değil Çözüm Lazım.

Yıldız  SÖYLEMEZ- Mecit TOYĞAR

Bu haber toplam 5378 defa okundu.

Resim Galerisi