Sakaryaspor yine sancılı süreç içine girdi...28 Mart 2019, Perşembe

Ligin dibinde nefessiz, can çekişen Ankara Demirspor’a-Sakaryaspor nefes verdi, kendi nefes darlığına düştü.

Sakaryaspor’da değişen hiç bir şey yok, her sezon aynı filmi izlemekten bıktık. Böyle gelmiş, böyle gider, şekliyle hayal dünyasında yaratılan orijinal fikirlerle, Sakaryaspur’u kayıplarla yaşlandırıyorlar. Her sezon Ligin sonu geldiğinde, Sakaryaspor’da kayıp puanlar kazanılan puanların üzerine çıkıyor. Sakaryaspor puan farkıyla şampiyon olacağı, bu derme, çatma, rakipleri ezip geçmesi gerekirken, yine sancılı süreç içine girdi. Her sezon başı Sakaryaspor’un başlangıç anonsunu yapan; Belediyecisi, Siyasetçisi, Sakaryaspor’u ayağa kaldırmaya geldik,  başlığını atarken, devamında Sakaryaspor’u başıboş bırakıp saklambaç oynuyorlar! Başı sonu belli olmayanların, Yalandan sevgilerden başka bir şeyi de olmaz!

Sakarya’yı Sakaryaspor’u Sakaryalı sahiplenmezse dışarıdan gelen yok edici illüzyonistler; Azizi, Selahattini, Ömeri, ve bunlar gibilerle Sakaryaspor’da gerçeğini ve mazisisin arayıp durur…

-Sakarya’da mevcut olan futbol kültürünü koruyamazsak

-Sahiplenmeyi lüzumsuz deyip, uzak durursak, gelen illüzyonistler’ de paralara sarılıp yok olurlar…

-Giden yılların yakasından tutup hesap soramadık  "her şeyi bu kadar kirletmeye ne hakkınız var diyemedik ‘’diyenleri de ellerinin tersiyle hep ittiler.

Nasılsa bizler her zaman dışarıdan gelenleri beklediğimiz için İçimizden gelenleri hiçbir zaman kucaklayamadık!

-Her gelen gidenin, sırrı kaç kere yere dökülürken,  Sakaryaspor’un geleceği sebil edildi, bu yağmalamaya da hep göz yumuldu.

Sakaryaspor’un kan dolaşımı bozulunca, bütün değerlerde kayboluverdi…

Yanlışlara karşı direnmeyenler,  günün şartlarına göre pozisyon alınca

Sonuçta hüsran olur!

                                                            ***

Bir ‘‘heyette derki’’ hiç bir şey olmayacak insanlar, Allah’ın imtihanıyla bir yerlere gelirler, imtihanla sınanırlar, Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürler, gözlerinin üzerine bir perde indirir, İnsanları aldatmaya çalıştıkları için kalpleride çürür!  Lutfilutic@hotmail.com