Gürdamar'dan Bir Okul Daha20 Ekim 2016, Perşembe

Düzenlenen imza törenine, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Çoş, Şenpiliç'in kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu , Vali Yardımcısı ve Serdivan Kaymakam Vekili Bekir Dınkırcı, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, işadamları, il milli eğitim yöneticileri, okul müdürleri ve kalabalık davetli topluluğu katıldı.

BİRLİKTE ÇALIŞTIK, BİRLİKTE ÜRETTİK

Törende konuşan Haşim Gürdamar, bugün eğitim alanların yarın Türkiye'yi daha iyi yerlere getireceğini belirtti. Gürdamar, "Neden Sakarya'da eğitime yatırım yapıyoruz çünkü biz tüm değerlerimizi Sakarya'da kazandık. Hep birlikte çalıştık, hep birlikte ürettik. Hayatımda her zaman eğitimin önemini vurguladım. Bu amaçla yaptıracağımız okul, memleketimize hayırlı olsun" diye konuştu.

 EĞİTİME DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ’da sosyal sorumluluk kapsamında Türkiye'ye ve millete başta eğitim alanında olmak üzere destek vermeye devam edeceklerini kaydetti.Vali Coş da eğitime verdiği destek dolayısıyla hayırsever iş adamına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Coş, Gürdamar ve Üstündağ, ismi "Aydın Gürdamar Ortaokulu" olarak belirlenen 25 derslikli okulun protokolüne imza attı. İstiklal Mahallesi’nde yaklaşık 7 bin metre kare arsa üzerine yaptırılacak Aydın Gürdamar Ortaokulu inşaatının bir yılda tamamlanması bekleniyor.

Yıldız  SÖYLEMEZ- Mecit TOYĞAR

Bu haber toplam 2250 defa okundu.

Resim Galerisi