Pekyaman: Hep Birlikte Çalışalım15 Temmuz 2016, Cuma

Merkezi Sakarya olan ve 27 Ekim 2014 tarihinde kurulan Kayıp Çocuklar Platformu Derneği basın toplantısında bir çağrı yapan Dernek Genel Sekreteri Seda Pekyaman," Bütün çocuklar bizim ve geleceğimizdir. Kayıp çocukları bulmak için hep birlikte çalışalım" çağrısında bulundu.

81 ÇOCUK KURTULDU

Serdivan Tunatan Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında söz alan Kayıp Çocuklar Platformu Derneği Genel Sekreteri Seda Pekyaman, "Kaybolmuş çocukların kurtarılması ve ailelerine kavuşturulması çabalarını birleştiği bir merkez için yola çıktık. İşbirliği içinde bütün ailelerle beraberiz. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışına 'Kaçmış, kaybolmuş veya kaçırılmış her çocuk kurtarılmalı, bulunmalı ve yardımcı olunmalıdır' ilkesiyle çıktığımız bu yolda şu ana kadar 81 çocuk bulunduğu yerden alınmış veya kurtarılmıştır" dedi.

BİRLİK ÇOK ÖNEMLİ

Pekyaman," Bu çocuklar içinde bulundukları ortamın yarattığı tahribatın etkisini bertaraf edilebilmesi için gerekli rehabilitasyon desteği sağlanması için kamu himayesine teslim edilmiştir. Bundan sonra da kurumsal yapının getirdiği güçle ve şevkle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Dileğimiz tek bir kayıp, kaybolmuş, veya kaçırılmış çocuğun kalmadığı, tüm çocukların aileleriyle bir arada olduğu bir dünyadır" diye konuştu.

DÜNYA ÇAPINDA

Pekyaman,"Bu amaca ulaşmada tüm ilgi duyan resmi, özel kişi ve kurumları faaliyetlerimize katılmaya ve destek olmaya çağırdığımız gibi, faaliyetlerimize ilgisi ve desteği ile önemli ve vazgeçilmez katkılar sağlayacağına inandığımız için yurt dışında da iş birliği yapabileceğimiz sivil toplum örgütleriyle görüşmeler başlatmış bulunuyoruz” dedi.
 

Bu haber toplam 5951 defa okundu.