YÖNETİM DAHA NE YAPSIN? yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

YÖNETİM DAHA NE YAPSIN?25 Ocak 2018, Perşembe

Hani davulun sesi uzaktan hoş gelir denir ya, gerçekten doğru. Hele hele bunu zurnanın zart delikleri(!) veya kişisel ihtisarlarını, kinlerini Sakaryaspor üzerinden vurmayan kalkanlar olursa?

Başından beri söylüyorum.

Devre arasındaki operasyon benim için hiç de sürpriz olmadı, tam tersi beklediğim ve hatta çok geç kalınmış bir operasyondu.

Dolayısıyla giden ve gönderilen tüm futbolculara, Sakaryasporu geçen sene şampiyon yaptıkları, bu formaya hizmet verdikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum ama onlar yok diye de her şey bitmiş değil. Tam tersi, daha iyi oldu.

Öyle ya, gizliden gizliye sürdürülen o başarılı operasyonda ki bunu Tatangalar bile manşetlere çıkan açıklamalarındaki gibi yapılmıştı.

Fatih, Muhammed Burak, ve Murat kendi istekleri ile giderken, Erçağ ve Zafer yönetim kurulu kararıyla gitti. Batuhan ise dolmuşa gelip kaçtı!

Daha önce yazdığım bir şeyi kimse kale almamış ki, bu da şimdi çok net ortaya çıktı.

O da Sakaryasporun Devre Arası operasyonunda, toplamda 5 milyon lira kazançlı olduğu.  Zira o futbolcular kalsaydı, almışlarıyla birlikte alacaklarından sonra Sakaryasporun kasasında en az 5 milyon lira kalmıştır.

 

HALİT EVİN TEŞEKKÜRÜ HAK ETTİ!

Bu da kesinlikle Başkan İsmail Gürses ve yönetiminin başarısıdır.

Aynı yönetim, “Önce iç transferde futbolcuların geçmiş alacaklarını ödeyeceğiz. Bunu yapmadan futbolcu almayacağız” dendi. Bu sözlerini de tuttular. Belki geçmişe dönük alacakların tamamı ödenmedi ama niyet iyi.

Söyler misiniz bana, nerede yok ki bu para krizi? Tüm takımlar para para diye ağlıyor. Sakaryaspor nasıl ağlamasın!

Burada yapılacak iki şey vardı.

Birincisi futbolcuların alacağı paraların geldiğinde kendilerine verileceği…

İkincisi ise, dış transferdi ve bunda da imkanlar nispetinde iyi yaptılar.

Stoper Cenk, Ankara’daki 1-1’lik maçın ilk 11’inde oynamıştı. İyi mi kötü mi bir yorum yapmayacağım ama Tevfik kadar hazır değilmiş. Bunu kendisi söyledi. Yine de bekleyip göreceğiz.

Forvet ve orta saha oynayabilen Tevfik için söylenecek hiçbir şey yok. Kesinlikle kariyerli ve kaliteli bir isim gözüküyor ama dediğim gibi gözüküyor. Bakalım saha içinde bu kalitesine ve kariyerine yakışır futbol olacak mı?

Dolayısıyla Karşıyaka maçı sonrasında yazdığım köşe yazımdaki gibi, Başkan İsmail Gürses ve yönetim kurulu çok lazım olan 2 oyuncuyu aldı. Öğrendim ki bu işin mimarı da Halit Evin. Teşekkürler Halo dayı…

Ama yetmez. Evet evet aynen öyle. Çünkü bu takıma stoperden daha çok golcü lazım. O da

Rizespor’un Tuzlaspordan geçen sene aldığı 21 yaşındaki, 1.92’lik pivot santraforu Ozan Papaker gibi gözüküyor.

Neden mi lazım bize bu golcü? Çünkü Coşkun da kendi isteğiyle gitti ve sadece Mahir kaldı da ondan. Şart yani…

Bir de Tevfik ki, o Tevfik dediğim gibi benim istediğim tarzda Pivot santrafor değil.  O daha çok attıran, attırtmayı seven, asist kralı bir orta saha oyuncusu. Papaker de geldiğinde, inanılmaz bir ikili olurlar. En azından bize bir santrafor lazım. Şuan ki şartlara göre de en uygun isim Ozan.

 

 

EKREM YÜCE’DEN RİCA EDİLSE YA…

Alabileceğimiz tek golcü Rizesporlu Ozan Papaker olduğu için, her zaman her şekilde Sakaryalıların ve Sakaryasporluların yanında olan adam gibi adam diyebileceğim ender isimlerden biri olan Ekrem Yüce başkanımız devreye sokulsa ya…

Bir yandan Engin hocanın Rizespor hocası İbrahim Üzülmez ile olan ikili ilişkisi, diğer yandan Ekrem Yüce’nin yönetimsel ricası, bence bu transferi bugün bitirtir.

Zaten Papaker de Rize’de oynatılmıyor. Sanırım o da gelecek ve geldiğinde direkt olarak Bugsaş maçına çıkacak. Çünkü maç da, idman da, kamp da görmüş hazır bir oyuncu. İnşallah olur…

Haaa, derseniz ki Tevfik’i de Ozan’ı da hiç izledin mi? Elde patlarsa? Onu bilmem.

Benim söylediğim tek şey, bizim golcümüzün hiç olmadığı çünkü Coşkun da kendi isteğiyle sözünü yalayıp gitti. Kala kala sadece Mahir kaldı. Onun yaptıkları da ortada(!)

Bakarmısınız attığımız gol sayısına. Sadece 30 ki oynadığımız maç sayısı 18. Bölün 30 ile 18’i. Yapar 1 nokta 6. Peki ya lider Gümüşhanespor kaç gol atmış? Tam 36, yani gol başına en az 2 gol. Şimdi anladınız mı aradaki farkı, liderlik için en az her maç en az 2 farklı galibiyet gidilmesi gerektiğini. Bunu ister 2-0 yapın, ister 9-7…

Bu transferlerin en büyük özelliği de şu. Rakiplerin gözünü korkutmak…

Çünkü onlar yaptığında nasıl ki bizler FAL.AN KİŞİYİ ALMIŞLAR diye olumsuz baskı yapıp etkileniyoruz, şimdi sıra onlarda. İsmimizle de vurucağız onları, yenilerle de, tüm takım olarak da.

Başka bir tabirle sahaya 1 puan ile zaten çıkmış olacağız. 1 puan da taraftarlardan. Geri kalan 1 puanı da futbolcular ve teknik heyet alsın artık ki bunun olmaması için hiçbir neden göremiyorum. İnşallah da olmaz.