GİDEN GİDER, KALAN SAĞLAR BİZİMDİR! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

GİDEN GİDER, KALAN SAĞLAR BİZİMDİR!16 Ocak 2018, Salı

GİDEN GİDER, KALAN SAĞLAR BİZİMDİR!

 

Bir kaç gün önce Sakaryaspor için yapılması gerekenleri yazarken, ne kadar haklı olduğum ortaya çıkmaya başladı.

Yine söylüyorum. Yapılacak 4 şey var. Ne mi onlar?

1.

Sakaryaspor yönetimi 500 bin doları bulacak ve bu parayı futbolcuların sezon başı ve hatta geçen seneden kalan paralarının tamamına verecek.

2.

500 bin doları bulup dağıtan yönetim, takımda kalmak istemeyenleri tek tek postalayacak. Evet evet aynen öyle. Hem de APS ile. Öyle ya, Sakaryasporda kafasını bitiren birinin burada ne işi var? Dün de Murat gitti, iyi oldu. Sırada kim varsa o da gönderilsin. Hem ligde tarihi ve rekor bir transfere 1 milyon liraya transfer olacaksın, hem de ilk yarı boyunca hiçbir şey yapmayacaksın öyle mi? Başın gözün Allah’a emanet Murat efendi! Dolayısıyla başka kim varsa gitmek isteyen, onlar da alacaklarına karşılık defolup gitsin! 

3.

Bu takıma en az 1 stoper, 1 orta saha ve bir de süper golcü alınacak.  Neyle mi? Nasıl mı? Onu da Başkan Gürses ve yönetimi düşünsün!

4.

Eğer 500 bin dolar bulamayacaklarsa, transfer de yapmayacaklarsa, İsmail Gürses de hemen istifasını verecek. Bakın diğerlerini hiç saymıyorum bile. Çünkü bu takımı bu hale o getirdi. Bu takıma bu isimleri tek başına o aldı. O kadar çok parayı da yine o verdi verdirdi. Sordu mu kimseye aldığı futbolcu için BUNU ALABİLİRMİYİM diye? Yoooo! O zaman cezasını da o çekecek. hem yönetim niye gitsin? Bu transferleri onlar yapmadı ki? Ama onlar derse ki “Biz ekip olarak geldik ekip olarak gideriz”, hay hay buyursunlar o zaman hiç tutmayalım onları da! ama aynı İsmail Gürses şimdi bu 500 bin doları bulur da transferi de açacaksa, başyta ben desteklerim onu. yeter ki bunu yapsın.

 

MADALYONUN ÖBÜR YÜZÜ!

Kimsenin farkında olmadığını ben söyleyeyim mi sizlere?

Benim bile eleştirdiğim İsmail Gürses ile yönetim kurulu aslında çok güzel bir başarıya imza attılar biliyor musunuz? Evet evet aynen öyle. Çaktırmadan çok ciddi bir borçtan kurtardılar. Tebrik ederim...

Nasıl mı? Erçağ, Fatih, Muhammed Burak, Zafer, Batuhan ve Murat gitti. Bu 6 futbolcu giderek, Sakaryasporun kasasına en az 2 milyon lira kazandırmıştır. Eğer kalsaydı en az bu kadar daha sezon sonuna kadar para alacaklardı. buna bir de şampiyonluk primi falan ilave edildiğinde, İsmail Gürseas ve yönetimi, en az 5 milyon liralık bir kar sağlatmıştır Sakaryaspora.

Üstelik hepsi yedek oyunculardı ve sonradan giriyorlardı, yani takımımızın ana iskeleti halen duruyor.

Bir başka tabirle, Sakaryaspor’un aradığı 500 bin dolar bu şekilde bulunmuş oldu! 

500 bin dolara, gidenler de dahil olduğundan, oınlara verilmeyen bu paralar sayesinde şimdi ki lazım olan para en az yarıya yarışa düşmüştür ki bu gerçekten çok önemli ve üstünde drurulan bir başarıdır. Dolayasıyla İsmail Gürses'i de yönetimi de kutluyorum.

Zaten istenen de bu değil miydi? 1 ay önce Sakaryaspor taraftarları Tatangalar, “Gerekirse küme düşelim, şampiyon da olmayalım, futbolcuları da satalım ama geçmişe dönmeyelim. Yine batmayalım borç nedeniyle” dememişmiydi? Alın size küçülme işte? güzely oldu güzel, hem de çok güzel. bu şekilde transfer yolumuz da açılmış oldu!

 

3 OYUNCU BİZE YETER!

Kalemiz tamamdır. Sağ beklerimiz, sol beklerimiz de ama iş stopere gelince, her ne kadar 3 oyuncu varmış gibi gözükse de bunların ancak 1 tanesi ilk 11’de oynar, bize onun yanına iyi bir stoper daha lazım.

Orta sahamızın ortasında zaten hazır bir üçlü vardı bizim. Ferhat, Serdar; Talha üçlüsü bu lig için de yeterli olur ama Ferhat ve Talha’nın ofansif orta saha oyuncusu olması, Serdar’ın da tek defansif ön libero olmasından dolayı bu takıma 1 tane daha ön libero almamız şart.

Sağ açığımız Ramazan Civelek, sol açığımız Beykan da tamamdır ama bunların yerine veya ilk 11'de oynayacak Ramazan Çevik ile Cem neler verir işte onda kararsızım. Ama bu dörtlü her iki açığımız için yeter de artar bile.

Dolayasıyla, şampiyonluğa oynayabilmemiz, bu şehri harekete geçirmemiz için, 3 tane daha yeni ve KALİTELİ, Sakaryasporu gerçekten şampiyonluğa oynatacak ve de YAPACAK-YAPTIRACAK  yeni oyuncular almamız şarttır.

Bakın bir kez daha vurguluyorum, eğer grup birincisi olup TFF 1.Lige direkt çıkacak bir kadro kurmayacaksak, bırakın Play Off’a da oynamayalım. Zaten yetmez. Çünkü bu lig çok zo ve geçen seneki gibi değil. 2 Play Off oynayacağız. Önce kendi grubumuzda, sonra da diğer grubun Play Off birincisiyle ve bu maçların hepsini kazanırsak çıkabiliyoruz ki ben de bunu istemiyorum işte. Bana lazım direkt çıkmak yani 1.sıra. Kaldı ki Play Off'tan çıkarız gibi aptalca bir şeyi kimse düşünmesin. Hem grubumuzdaki takımlar, hem de diğer grup takımları, bizlerin yapamadığı kadar ara transferde kaliteli futbolcular alıp kadrolarını güçlendirdiler. Şimdi anladınız mı neden transfer istediğimi?

Hedefe de golcülerle ulaşırız. Öyle ya, şampiyonluk için galibiyetler, galibiyetler için de en azından yediğinin bir fazlasını atman gerekiyor. Bunu kim yapacak bize? Tabii ki santraforlarımız.  Düşünsenize bir kere, sol açığımız Beykan attığı 8 golle takımımızın en çok gol atan oyuncusu ve ona golcü diye takıma aldığımız Coşkun ile Mahir yetişemiyor bile!  Bu yüzden kimse bana Coşkun ve Mahir var demesin, bir tarafımla gülerim. İyi niyetlerine ve çalışmalarına saygı duyuyorum ve hatta seviyorum da onların ilk 11’de oynadığı takımımızla  2.yarı bitmez, bu takım şampiyon olamaz. Bunun içindir ki, bu ikiliyi yedekte bırakacak ve bu ikilinin atamadıkları kadar 2.yarıda en az 10 gol atacak ve ilk 11’de banko oynayacak bir 9 numara lazımdır... 

Tüm bunlara rağmen, olanlarla mı yetineceğiz? Gönderilenlere rağmen transfer yapılmayacak mı? 500 bin dolar ya da her neyse ilk etapta lazım olan o para Karşıyaka maçına kadar bulunmadı mı? Şampiyonluğa oynamayacak mıyız? Küçülmeye mi gideceğiz? O zaman da çıkın açıklayın bunu bu millete, kandırmayın, oyalamayın hiç kimseyi daha fazla. Siz de hiç durmayın, hemen gidin. Sıradan bir takım olacaksak, benim gibi sırnadan insanlar yönetsin o zaman bu takımı size ne gerek var kİ?