GEMİLERİ YAKTIM!14 Ocak 2018, Pazar

 

Öyle dedim olmadı, böyle dedim olmadı. Yeter artık. Kim neyi nasıl anlıyorsa anlasın hiç umurumda değil.

Değil mi ki sezon başından bu yana futbolculara Maç Başları ve Peşinatlar ile  Maliye ve SSK borçları ödenemedi…

Sezon sonuna kadar ki paraların akibetleri ile Maliye ve SSK borçlarının yapılandırmasının devamının ne olacağı da belli değil. Hem de az buz bir para değil ha?

Evet, dün arka sayfadan manşet haber yaptığım gibi, Sakaryaspor yönetiminin yapacağı 3 şey var. 

Birincisi futbolcuların sezon başından bu yana alamadığı Maç Başı ile Peşinat paralarının hemen ödenmesi…

İkincisi, Torba Yasası gereği, Yeniden Yapılandırılan Maliye ve SSK borçlarının hemen ödenmesi…

Üçüncüsü, bu paraları ödedikten sonra, mevcut kadroda kalan oyunculara biri stoper, biri ön libero ve biri de santrafor olmak üzere, 3 tane nokta ama kaliteli yeni futbol alınması…

Bunları yapabiliyor musunuz? Hay hay, buyurun devam edin? Başım üstüne ama bu paraları bulmak için halen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Valilik, Milletvekilleri ve iş dünyasından medet umuyorsanız, o zaman sizin orda ne işiniz var? O zaman Sakaryaspor A.Ş ismimiz, Büyükşehir Belediyesi Sakaryaspor olsun(!) Öyle ya, madem parayı onlar verecek isim de değişsin başkan ve yönetim de. Belediye kanatlı veya hükümetin temsilcilerinin istediği gibi olsun!

 

SEÇİM KARARI ALIN ÇÜNKÜ…

Çünkü bu yapılanlar sanki İSTENMİYORSUNUZ anlamı taşıyor!  En azından İsmail Gürses için GİT deniyor. Halen uyanmıyor musunuz? Sizlere hiç kimse yardım etmiyorsa, bu demek değil midir? Öyle ya, 500 bin dolar bu il ve bu takım için nedir ki?

Alın seçim kararını alın…

Size destek verecek olan biri varsa, der ki, “Bırakmayın, devam edin. Paranızı da veriyoruz.” Sizin kalmanızı isteyen bunu demez ve yapmaz mı? 

Onun için alın şu seçim kararını da bakalım neler olacak? Öyle fazla beklemeye de gerek yok ha, en geç 3 gün beklersiniz fazla değil. Çünkü bu 3 günde sizin kalmanıza da gitmenize de, para verilip verilmemesine de bu süre içinde çoktan karar verilir.

Parayı gelin alın denirse, sorun kalkar devam edersiniz. Aynı zamanda çok da güzel bir güven tazelersiniz ama tam tersi olursa o zaman sizler de gideceksiniz?

Söyler misiniz bana, başka alternatif var mı?

Hayır yani kalsınlar diyeceğim, resmen gitsin diye kimse onlara yardım etmiyor. 

Niye kalsınlar ki?

Hayır yani baksanıza? Paraları bitmiş, sezon başından bu yana ödenmesi gereken paralar ödenemez hale gelmiş. Antalya kampında kazanlar alev alev kaynamış, giden gitmiş, halen de kaçmayı bekleyenler, boşa çıkmayı bekleyenler var. 

 

KALIN AMA BİR ŞARTLA!

Diyelim ki İsmail Gürses ve yöneticiler önce futbolcu ve teknik heyete verilecek paraları buldular ve ödediler, Maliye ve SSK borçlarının taksitlendirmelerini de. 

Sonrasında gittiler 3 yeni oyuncu alacak parayı da buldular. O zaman kim onlara git diyebilir ki? Bundan iyisini mi bulacağım? Keşke bunu yapsalar ama görünen köy kılavuz istemiyor. Onlar da bitti. Meteliğe kurşun atıyor ki, Beykan Şimşek’e bile 6 bin lira para veremiyorsa ve bu da onun gitmesine vesile olacaksa, daha ne diyeyim? Nasıl koruyacaksınız şuan ki mevcut kadroyu?

Ya hepsi bu ay sonuna kadar gider de, biz sahaya çıkacak takımı bulamaz isek?

Hayır yani, kim Başkan Gürses’e bu yetmiyormuş gibi geçen seneki takıma şampiyonluk primlerini vermeden16 tane yeni oyuncu al dedi ki…

Ya da sadece Murat Akın’a 1 milyon lira, Batuhan’a da 700 bin lira ver dedi ki?

Hesap kitap ortada. 

Bana göre bu takımda yeri olmaması gereken Batuhan, Murat, Mahir, Sezer, Cem, Tufan, Ramazan Çevik, Ramazan Sal, Hakkı Can, en az 4 milyon lira eder. Düşünebiliyor musunuz ki bunların içinde Murat 400 bin lira, Batuhan da 200 bin lira peşin para almış. Diğerlerini saymıyorum ha. Tam 14 milyon liralık bir takım bu 14 milyon liralık. Kim Gürsesb’e bu kadar fazla transfer yap, bu kadar pahalı oyuncu al dedi ki? 

Üstelik bu 14 milyon liranın yarısı ödenmiş, yarısı ödenmesini bekliyor. Nasıl olacak bu iş?

Onun için dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz. 

Ya bu parayı bulacak veya bulduracak devam edecek, ya da gidecek. 

Kaldı ki bu parayı bulmak da yetmez. Çünkü bu takım şampiyon olamaz. Takviye şart. Stoper, orta saha ve golcü şart. Tabii ki bir de bu takımı şampiyon yaptırması…