ÇOK TEHLİKELİ İNSAN =MÜNAFIK= yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

ÇOK TEHLİKELİ İNSAN =MÜNAFIK=12 Ocak 2018, Cuma

Görünüşte Müslüman gibi görünüp aslında ,kalbinde Allah sevgisi,korkusu olmayan kişilere münafık denir.İçi başka dışı başkadır.Dış görünüşü ile Müslüman gibi görünse de  içi şeytan çarığı diken kişilerdir.

Rabbimiz  Kuranında münafığı şöyle tarif ediyor.’’ İnsanlardan korkarlar,Allahtan korkmazlar.’’ Buyuruyor.

Yani insanların görmediği yerde her türlü melaneti (ahlaksızlığı) yapan kişilerdir.bizlere insanlık şerefi ile yaratılmışların en şereflisi olarak yaratan Rabbimiz bizden samimi olmamızı istiyor.içimizin dışımızın aynı olmasını emrediyor.

Mümin ,Kafir,Münafık diye 3 e ayrılan insanoğlunun en tehlikelisi Münafıktır.Nifakçıdır,ara bozucudur.İnsan görünüşlü şeytan elbisesi giymiş  en lanet varlıktır.

Münafığın işareti  varmıdır? Biz bir insanın münafık olduğunu  nasıl anlayabiliriz.Peygamber efendimizin  hadisi şerifine dikkat edelim.’’ Münafığın  alemeti işareti 3 tür.

1)      Konuştuğunda devamlı yalan söyler.

2)      Emanetlere  Hainlik eder.

3)      Söz verdiğinde sözünde durmaz.Devamlı Döneklik yapar.’’

Eğer ki sözümüz yalansa,özümüzde,kalbimizde  karanlıktır.

Emanete  hainlik yapıyorsak ihanet dolu bir kalbimiz vardır. Sözümüzde durmuyorsak,özümüz kalbimiz görev yapmıyor demektir.İçi başka dışı başka bir insan çıkarki;Bu insan iki yüzlü münafıktır.

Böyle kimselerin ibadetleri de tehlikelidir.Bakınız Rabbimiz ne buyuruyor.’’Onlar namaza kalktıkları zaman istemeye,istemeye kalkarlar.İnsanlara,Müslüman olduklarına inandırmak için gösteriş yaparlar.Allahı zikretmezler.(zikrediyor görünürler) İşte bunlar münafıktır.En tehlikeli insanlardır.

Münafıkların Allahdan (c.c.) degil de insanlardan korktuklarına göre  bakın .Mehmet Akif Ersoy  bunları nasıl dile getiriyor; Ne irfandır,veren ahlaka yükseklik,ne vicdandır.Fazilet duygusu insanlarda ALLAH c.c  korkusundandır.’’

15 Temmuzda güzelim memleketimizi  kana buluyan,Hristiyan alemine peşkeş çekmeye kalkışan FÖTÖ  münafığı ,bu milleti Din adamı görünümünde  YALANLARLA,aldatmadımı ,Amerika kafur devletinde  oturan bu münafık başı  ve onun içimizdeki uzantıları münafıklık yaparak 260 küsür şehit verdirdiler.Fakat bakın onların Ahiretteki haline.Rabbim diyor ki ’’Münafıklar cehennemin en adi yerindedir.’’