ŞU BİR GERÇEK Kİ? yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

ŞU BİR GERÇEK Kİ?11 Ocak 2018, Perşembe

Sakaryasporun Antalya kampını takip eden gazetecilerden biri de bendim. 1-2’lik Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü maçı ile 1-3’lük Kastamonuspor maçının yanı sıra idmanlar 2.yarı için bana ölçü olacaktı. Öyle de oldu(!)

Gazişehir maçı sonrasında, Sakaryasporun kamp yaptığı otele gittim. Kulüp Başkanı İsmail Gürses ile uzun süreli yaptığımız sohbetin en ilginç olanı,

Öve öve bitiremediği Batuhan Karadeniz’in önce 5 Ocak sabahı, sözüm ona grip oldular diye Beykan Şimşek ile birlikte önce idmana çıkmaması, akşam idmanı öncesinde de, Engin hocanın bile haberi olmadan, takımı SATIP gitmesi oldu. Hem de kampın ilk gününde, “parayı sorun yapacak varsa şimdi, buradan gidebilir” denmesine rağmen hiç BEN GİTMEK İSTİYORUM dememesine rağmen. Yanlış yaptı, hem de çok büyük. Hayır yani, onu isteyen takım, gelir otele, Başkan İsmail Gürses’ten ister. Kaldı ki onu gerçekten isteyen adam, onun veya başka bir futbolcu için, otele veya idman sahasına helikopterle veya limuzin ile bile gelir, alır, giderdi. Şimdi kulüp arıyor Batuhan Karadeniz. Halen de bulmuş değil. Bilmem aradaki farkı çözebildiniz mi? Çok ayağa düşürdü kendini çok. Hem de bu taraftar bu kadar sevmesine rağmen. Onları da sattı resmen!…

Acaba onun tarafından bakınca durum nasıl ama bulamıyorum ki onu öğreneyim!

 

BEYKAN’IN OYNAMAMA NEDENİ?

Bir de Beykan Şimşek meselesi var ki, daha önce çektiği söylenen TFF DOSYASINI çekmeyip, 80 bin lirası, eğer bu ayın 20’sine kadar ödenmez ise ve tabii ki gitmek isterse, 21 Ocak’ta Sakaryasporda mukavelesi boşa çıkacak ve istediği takıma gidebilecek….

İşin en ilginç tarafı da ne biliyor musunuz? Kendisinin sadece ve sadece 5-6 bin lira istemesine rağmen hiç kimsenin oralı olmaması? Yahu at değil deve değil, versenize çocuğa parasını? Sizden sadaka da istemiyor ha, hak ettiği, sözleşmesinde yazılı ve çok geciken parasını istiyor. Verirsin o parayı, düşersin alacağından. Hatta bu konuda, kaptan Ercüment ve Serdar, kendilerine verilmesi gereken paraları bekletip Beykan’ın parasını verilmesini istemişler ki Başkan Gürses buna da yanaşmamış. Var mı ya böyle bir şey?

Beykan’ın oynamama nedenini şimdi anladınız mı? Düşünsenize bir de Beykan’ın oynadığını. Tek başına maç almaz mı, aldırmaz mı? Haaa, bu para verilir mi? Verilir verilir merak etmeyin. Beykan da 2.yarı döktürür.

 

BİR ŞEYE KARAR VERMEK ŞART!

Batuhan ve Beykan’dan sonra, para sorununu yapan veya gitmek isteyen isimlerin başında Murat Akın ve Coşkun geliyordu ki, yönetim tarafından yapılan açıklamada, bu konu yalanlandı. Her ikisi de kalacağını söylemiş. Para meselesini de sorun etmemiş, anlaşılmış bir şekilde! Takımda kalmak istemeleri, kaçmamaları, takdire şayan.

Eğer halen gitmek isteyen var ise, hemen gönderelim ama onların da alacaklarını silmek kaydıyla. Her kim olursa olsun ama bu hiç fark etmez. O zaman da bırakın grup birinciliğini, salalım ligi, borçlarımızı temizleyelim. Play Off’a da girmeyelim. O paraya, emeğe, koşuşturmaya yazık. Ama yok ise böyle bir sorun, o zaman tüm takım onurlu, ahlaklı ve kişilikli bir şampiyonluk mücadelesine girecek. Hem de Gümüşhanesporu geçip grup 1ncisi olup hiç Play Off oynamadan.

Daha açıkçası, HEDEFİMİZ, ya grup birinciliği ya da Play Off dışı, yani borçları temizleyip ligi 6 ile 15.arasında bitirmek olmalı. Boşuna kürek çekmemek, seneye yatırım yapmak. Siz hangisini istersiniz?

Bu arada PARA meselesi mi ne olacak? Yarın ki konum bu olacak tabii ki…