BAKALIM NE YAPMIŞLAR!4 Ocak 2018, Perşembe

Allah nasip ederse bugün bazı gazeteci arkadaşlarımla birlikte Sakaryasporun bugünkü maçını izlemek için Antalya’da olacağız.

Görelim bakalım takımımız 10 gündür ne yapmış, ne duruma gelmiş?

İlk yarıda oynamayanlar, öylesine çalışmışlar öylesine çalışmışlar ki, beklediğimiz gibi gerçekten yeni transfer mi olmuşlar yoksa yine aynı tas aynı hamam mı?

Ya da, başta Batuhan Karadeniz olmak üzere bazı futbolcularımız kilo vermişler, güç toplamışlar, nefeslerini açmışlar mı? Yoksa parasızlık iyice ayyuka mı çıkmış. Bu da hem bugünkü maçta hem de idmanlarda yüzlerinden belli olur, biz de görürüz ki inşallah böyle bir tablo ile karşılaşmayız. 

Evet, ben bugünkü maçın, 2.yarı için tam bir sınav olacağını düşünüyorum. Ancak, 6’sında bir maç daha oynarsak ve bu takım da Alanyaspor gibi Süper Lig takımı olursa, bugünkü Gazişehir Gaziantep maçıyla Alanyaspor maçındaki futbolu görüp ona göre değerlendirme yapacağım. 8’indeki Kastamonuspor maçı ise, bana göre tam bir final olur. Akla kara o maçta ortaya çıkar. 2.yarıda ligde neler yapıp yapamayacağımızı çok net ortaya koyar.

 

EN ÖNEMLİ YER DEFANSIN ORTASI?

İlk yarıdaki performanslarını beğenmediğim stoperimiz Burak Bekaroğlu, geldiği günden beri tüm idmanları  ve maçları takip ettiğim Hakkı Can Aksu’nun performansları benim için çok önemli.

Çünkü üçüncü ve son stoperimiz Ramazan Sal da, ilk yarının son maçını beklemeden, kasığından bir ameliyat olmuş; en erken de 2.yarının ilk haftasına yetiştirilmeye çalışacağı söylendiği için bu kampta tüm yük bu ikiliye binecek. Sal’ın dönüşü nasıl olur o da tam bir muamma.

Sakaryaspor Teknik Direktörü Engin Korukır’ın, kamptaki maçlara bile bu ikiliyle değil, ikisinden birinin yanına sürpriz bir isim koyarak oynatacağını düşünüyorum. Maya tutar mı bilemem. Dolayısıyla ben stopere ne yapıp edip, ilk 11’de oynayacak şekilde yeni bir isim alınmasından yanayım. Yoksa bu üçlüyle 2.yarı çok canımız yanar çok…

Orta sahayla lafım yok

Çünkü Serdar, Ferhat, Talha, Murat, Sezer beşlisinden hangisi ve hangi sistemle oynarsa oynasın orta sahamıza yetip de artacağını düşünüyorum. Şahsi fikrim, Serdar, Ferhat ve Talha üçlüsünün yer alacağı yönünde…

Murat ve Sezer inşallah beni yanıltır bu kampta ve o formayı kapar da ben de onları tebrik ederim. Yeter ki başarılı olsunlar…

 

GELELİM İLERİ ÜÇLÜMÜZE…

Sol açığımız Beykan Şimşek. O tamam da ilk yarıdaki gibi TAMAM olmasın. Kendini iyice takıma versin. Tam konsantre olsun. Sol bekine de yardım etsin, takım savunmasına ve oyununa da. Çünkü sol bekimiz Yasir çok yalnız kalıyor. Takım oylunu ve savunmasında ise hep 1 kişi eksik kalıyoruz.

Sağ açıkta 2 isim var.

Berincisi ve geldiği günden beri bu takımda oynaması gerektiğini savunduğum Fenerbahçeli Ramazan Civelek, ikincisi ise Eyüpsporlu Ramazan Çevik.

İlk yarı forma Çevik’in oldu çünkü çalıştı ve kaptı. Civelek ise oynatılmadığı gerekçesiyle küstü, küstükçe de formdan düştü ve tribünlere bile çıktı. İnşallah Antalya kampı ona çok yaramıştır çünkü benim için bu takımda oynaması gereken kaliteli bir futbolcu. Sağ açık yine ona emanet edilmeli ama tek şartla. Çok çalışıp hak ederse.. Forvet arkası da oynar diyeceğim ama orada Talha var, Murat var, Ferhat var, Sezer var. Hatta Batuhan, Mahir veya Coşkun üçlüsünden biri ar. Öyle ya, kimi zaman 4-4-2, kimi zaman da bu 3’lüden biri forvet arkası şeklinde oynayacak. Dolayısıyla forvet arkası olamaz. Belki sol açık. Öyle ya, Beykan neden kesilmesin ki ilk yarıdaki gibi gamsız olursa. Benim için attığı 8 gol değil ruhu ve takım oyunu önemli!

 

SANTRAFOR KİM OLMALI?

Tabii ki Batuhan Karadeniz ama bakalım o bunu hak edecek çalışmayı, formu gösterdi mi, Antalya’daki maçlarda o beklentiye cevap verecek mi?

Kısacası, tüm bunları bugünden itibaren 5 gün kalacağım Antalya kampında, hem maçları izleyerek hem de idmanları takip ederek göreceğim ve sizlerle paylaşacağım.

Cenabı Allah, bana ve arkadaşlarıma Antalya’ya hayırlı, sağlıklı, kazasız, belasız gidip gelmeyi nasip etsin inşallah…

Bugünkü Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü maçı da tam bu sorulara cevap verecek maç. Bugün yarın sizlerle paylaşacağım bu maçı ve sonrakilerini de…

İnşallah her şey düşündüğüm gibi çıkar.