YENİ YIL YENİ BEKLENTİLER! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

YENİ YIL YENİ BEKLENTİLER!3 Ocak 2018, Çarşamba

Yeni yılın ilk köşe yazısı bu. Nedense bir tuhafım. Sanki ilk defa yazıyorum.

Bu vesileyle de, başta Sakaryasporlular olmak üzere tüm Sakaryalıların yeni yılını kutluyorum. Cenabı Allah bana ve sizlere hayırlı, sağlıklı, huzurlu, mutlu, başarılı ve bereketli nice yıllar nasip etsin inşallah.

Hiç kimse, hiçbir şeyin altına saklanmasın. Bana göre Sakarya’nın en büyük meselesi de Sakaryaspordur, en büyük Sosyal Projesi de…

Sonrasında Büyükşehir Basketbol takımımız ile Sakaryaspor Kadın Voleybol takımı gelir, hani şu eski adıyla Hendekspor olan voleybol takımı. Bu sezon başında Sakaryaspor oldu.

Sakarya’yı yönetenler, yönetilmesi gereken insanları yönetemedikleri, onların da sporun içine sokulmadığı için, bu şehir bu kadar basit bir şekilde, ÖLÜ KENT yapmıştır. Oysa, Sakaryasporun şampiyon olması, bu ilin ve insanının hayata dönmesi, 1 verildiğinde en azından 10 alınacağı demektir…

Nasıl mı? Mesela ruhsatlar, mesela imarlar(!) Öyle ya, bu paralı iş adamlarının hiç mi Valiliğe, Belediyelere işi düşmeyecek?

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da, tek başına Sakaryasporu ayakta tutan, hayat veren bir kişidir. Burada önemli olan başka Zekiler bulmaktır. 

Voleybol takımımızdakilerin suçu KADIN olmak mı? Yoksa VOLEYBOL oynamak mı? Hayır yani at değil deve değil. Sakaryaspor kulübünün yüzde 1’lik bütçesi, onların 1 yılı demek. Bu mu çok görülüyor? Bu ülkede ayda 10 bin lira verecek 10 tane adam ya da ayda 5 bin lira verecek 20 kişilik bir başkan ve yönetici yok mu voleybolcu kızlarımız için? Nereye vermiyorsunuz ki bu paraları size çok gelsin? Var olan isteniyor olmayan değil. Mesela bu yılbaşı eğlencesi kadar para da veremeyecekmisiniz her ay?

 

BELEDİYELERİ ÇEKMEK LAZIM!

Ama iş Sakaryaspor futblol takımına ve Büyükşehir Basketbol takımına gelince değişiyor. Çünkü onların maliyetleri çok çok fazla. Olanlarda kalmadı, var olan da bitti. Bir şeyler yapmak lazım bir şeyler…

Mesela, Adapazarı Belediyesi gibi Serdivan, Erenler, Karasu ve Kocaali Belediyelerini katabiliriz. Çünkü bu belediyeler de her geçen gün büyüyor. Karasu ve Kocaali turizm bölgesi ilan edilmedi mi? Oraya demiryolu ve deniz yolu taşımacılığı yapılmayacak mı? Geleceğin YATIRIM KENTİ değil mi? Arsa fiyatları, daireler, yazlıklar, her geçen gün değerine değer katmıyor mu? Değerlendirin, değerlendirtin, çekin bu iş dünyasını buraya işte. Daha neyi, kimi bekliyorsunuz ki? Hem onlar kazanır hem bu tür kulüplerimiz, hatta Sakarya…

Sonrasında Erenler ve Serdivan var ki, her geçen gün büyümüyor buraları. Adapazarı artık dar geliyor, yetmiyor; millet de hep bu ilçelere kaçıyor. Erenler tam bir proje ilçesi. Geçir işte Organize Sanayi Bölgelerini harekete. İş dünyasını çek buralara, yaptır yatırımını. Al reklamını, gelsinler gerekirse başkan veya yönetici olsunlar. Yeter ki şampiyonluklar kazandırsınlar. En azından Sakaryasporu şampiyon yapıp Basketbolda Süpeir Ligde kalalım, hatta Avrupa Kupasına gidelim. Kadın voleybolda da bu yıl ligde kalıp seneye Süper Lige çıkmalım. Hak etmiyor muyuz burnu? Neyimiz eksik bizim?

İş ise iş, siyaset ise siyaset. Reklam ise bundan güzeli olmaz. Zira bu spor desteği sayesinde herkes tanıyacak, verimleri artacak, daha çok para kazanacaklar.

Unutmasınlar ki, Sakaryaspor’a, Büyükşehir Basketbola ve Sakaryaspor Kadın Voleybol takımımıza hizmet, halka hizmet demektir. Yani 1 koyup 10, 20-50-100 kazanacakları yer.

Bu takımların ligden düşmesi demek ise onların da düşmesi demektir.

Bence çok zor bir iş değil bu. Yeter ki istensin 1 günde biter bu iş 1 günde.

Ben sporsuz yaşayamam. Hele hele Sakaryasporsuz hiç. Spor ve sporcunun dostu benim de dostumdur. Hem de ölümüne ama düşmanı, varken vermeyene ise tam bir düşman. Neyse üzerime düşeni de yapmaya hazırım…