HERKES ANAMI SORUYOR, BABAMI SORAN YOK(!)27 Aralık 2017, Çarşamba

Sakaryaspor’dan söz ederken, Valilik ve Vekillerimiz dahil herkesten yardım istiyorum ya hani, Sakarya Büyükşehir Basketbol takımı temsilcileriyle Sakaryaspor Voleybol takımı temsilcileri başta olmak üzere, herkes bana kırılmış, gönül koymuş. Neden onlar için de bunu yapmıyormuşum diye? Kısmen de olsa haklılar. Çünkü onlar da bizim takımımız, bizim insanımız…

İyi de, Büyükşehir Bütçesinden daha fazla bütçeye sahip Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Organize Sanayi Bölgeleri nerde? Harekete geçirsenize onları? Ben mi yapacağım bunu? Nerde bu ilin seçilmişleri, atanmışları? Valimiz, Milletvekillerimiz ki özellikle de hükümet temsilcileri? Diğer illerde, kim, nasıl bu işi götürüyorsa, biz de aynısını yapalım, hepsi bu?

Yahu kardeşim, bir kulübe sponsor olan şirket vergiden muaf oluyor bilmez misiniz? Neden bundan yararlanmazsınız ki?

Özellikle sene sonu bilançosu çıkartılırken, EKSİ BAKİYE çıkarıp da fazla vergi vermemek için hani o fazla paraları, ama reklam, ama hibe, ama bağış, ama başka bir şekilde(!) hallediyorsunuz ya hani, bunu bir de bu ilin en büyük marka değeri olan ve sırasıyla takip edilen Sakaryaspor, Sakarya Büyükşehir Basketbol ve Sakaryaspor voleybol takımlarımız için yapamaz mısınız?

 

KİMSE SİZDEN SADAKA İSTEMİYOR

Hayır yani, kimse bir kişiden ve ona ağır gelecek paraları, haraç veya karşılıksız olarak  istemiyor ki? Güçleri nispetinde ve karşılığı olacak şekilde istiyor. Üstelik bu paraların, yarın-öbür gün kendilerine daha fazla döneceğini nasıl hiç düşünmezler? Bunun da 40 yolu var!

Ben demiyorum ki Trabzonspora 50 bin lira  havale etme veya Galatasaray maçlarına gitme. Ne halt yersen ye ama gel bir de Sakaryaspor’a yardım et. Hiçbir şey yapmasan bile en azından buradaki maçlara gel, kombine bilet al.

Üstelik sizden hiç kimse olmayan bir şeyi ve zorlamayacak rakamı istememişken…

Bu para, karşılıksız olarak verilmesin tabii ki.

Mesela bir firma, gidip formamızın ön tarafına göğüs reklamı verebilir 1 sezonluk. Bir başka firma da formalarımızın sırtına. Bunun daha formalarımızın kolları, şortlarımızın yan tarafı, tozlukları bile var.

Sakaryaspor isminin ya da yeni stadımızın önü veya arkasına konacak isim hakkı ile yeni stadımızın içine reklam tabelalarını koydurmak var.

Hatta, transfer yapmak, takımımızdaki oyuncularımızı birer ikişer paylaşıp, onların her şeylerini karşılamak var.

 

BASKETBOL VE VOLEYBOLU DA SEVMİYOR MUYUZ?

Bakın illa Sakaryaspor futbol takımı için istemiyorum bunları ha. Basketbol Süper Ligindeki temsilcimiz Sakarya Büyükşehir Basketbol takımı için de yapabilirsiniz; Sakaryaspor Kadın Voleybol takımımız için de istiyorum. Çünkü onlar bizi en üst liglerde temsil ediyorlar.

Hadi stadımızın isim hakkını alabilmek için en az 5 milyon lira isteniyor ve siz bunu veremiyorsunuz da, bir göğüs reklamı için 500 bin lira da mı veremeyeceksiniz? 10 kişi gelseniz biter be bu iş? Ya da 250 bin liralık forma reklamı. Bundan büyük bir reklam mı olur o patron ve işyeri için?

Bir başkası da çıksın basketbol takımıza yapsın bu yardımı. Ama en ucuzu da hangisi biliyor musunuz? Kadınlar 1.Voleybol Ligindeki tek temsilcimiz Sakaryaspor. Gerekirse bu ismi bile değiştirecek şekilde. Kaldı ki kadın voleybolcularımıza, her şey dahil, yıllık sadece 100 bin lira yetiyor ki 10 tane yönetici olsa 10’ar bin lira veren, bu iş biter. Üstelik bugün o kadar çok lazım iken. Öyle ya, takımımız küme düşmeme mücadelesi veriyor. Verin para, şimdi, alalım yeni oyuncular, bu takımımız da düşmesin bu yıl bu ligden... 

 

Hatta isterseniz gelin sizi başkan ve yönetici yapalım Sakaryaspor Kadın Voleybol takımına. Söz, bizzat ben sağlatacağım size bu imkanı. Yeter ki siz TAMAM deyin, gerisi çok kolay. 1 günlük iş. Bir seçimle biter bu iş.

 

PARASIZ SAADET OLMUYOR, SAADET DE PARASIZ!

Evet günümüzde piyasa çok kötü hem de çok. Para dönmüyor. İşler kesat. Herkes borç batağında.

Bu paraları olandan ve olduğuna inandığım-bildiğimden istiyorum olmayanlardan değil. Ama unutulmasın ki parası olmayan da bir asker olur, koşuşturur, işleri hafifletir.

Üstelik, bu verecekleri paraların kendilerine kat ve kat fazla döneceğini bilmeleri gerekirken.

Kaldı ki her birimizin tutkusu ya futboldur, ya basketbol. Az da olsa voleybol. Sonrasında ise diğer spor branşları. Gelin bu tutkularınıza göre yardımcı olun olmaz mı?

Ben demiyorum ki sizlere, “camiye, öğrencilere, yurtlara vs. yardım etmeyin” demiyoruz ki,  Edin tabii ki. Allah kabul etsin de aynı iyi niyetinizi özellikle bu 3 spor kulübümüz için gösterseniz de, başta şahsınız olmak üzere, sizin eşiniz, çocuklarınız ve diğer aile fertleriniz mutlu olsa, bu ilgi duydukları takımları izleseler.

Söyler misiniz bana? Kim ne kaybeder?

Benim tek isteğim şu.

Sakaryaspor futbol takımını bu sene de şampiyon olup TFF 1.Ligine çıkması…

Basketbol Süper Ligi temsilcimiz Sakarya Büyükşehir Basketbol takımımızın ilk senesinde ligde kalıp bizlere Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe’yi ve diğer devleri yine izlettirmesi…

Tabii ki, hem ilimizi hem de kadınlarımızı Voleybol 1.Liginde olan ve şampiyon olması durumunda Eczacıbaşı, Vakıfbank, Fenerbahçe gibi devleri de izlettirmesidir.

Yani spora, sporcuya, bu ile, bu ilin insanına ve bu ilin insanının tuttuğu takıma, sevdiği spor branşına hizmet.

Tabii ki sizlerin daha çok para kazanması. Öyle ya, ne verirsen elinle, o gelir seninle…

Selam, sevgi ve saygılarımla…