SİZ GERİ ZEKALI MISINIZ?25 Aralık 2017, Pazartesi

Bir şeyi doğru ve dürüst bir şekilde anlayamayan veya anlamak istemeyenler, geri zekalı değil de nedir?

Yahu kardeşim, siz beni de bir başkasını sevmeye bilirsiniz, hatta birilerinin köpeği ve kölesi olup sırf kendi ve onun ya da o gruptaki insanların menfaatine uygun hareket edip YALAKALIK yapabilirsiniz. Ya da benim yazdıklarımı beğenmeyebilirsiniz. Ama bu demek değildir ki, klavye başına geçip, istediğiniz gibi sallayabileceksiniz? Hodri meydan…

Daha önce çok söyledim “Bir söyleyene bakarım ADAM mı diye, bir de söze bakarım laf mı diye.”

Yarım yamalak aklınızla, aklınız sıra bana gider yapıp(!), Sakaryaspor üzerinden sevdiklerimi vurmaya kalkacaksınız öyle mi? Hadi yapın da görelim bakalım nasıl yapacaksınız bunu?

Neymiş efendim Zeki Toçoğlu’nun yalakalığını yapmışım? Sana ne be şerefsiz? Sen de onun gibi adam ol, sen de onun gibi hizmet ver, sen de onun gibi Sakaryaspora ve amatör sporumuza sahip çık, hatta kötü gün dostu ol. Hastalıkta ve ölümde, hatta sağlıkta ara, hal hatır sor, senin de yalakan olmazsam namerdim.

Benim derdim sizler değilsiniz oğlum. Benim derdim, Sakaryasporu kurtarmak, ölü toprağı atılmış bu şehri canlandırmak. Ama nerde bunu anlayacak o beyin sizde?

BU ŞEHİRDE ADAM KALMADI MI?

Ben buradan Vali bey ve Milletvekillerine varıncaya kadar haddimi aşıp sallarken, sırf Sakaryaspor menfaatleri için bir şeyler isterken, siz ne yaptınız?

Bu işler öyle 10-20 lira verip de maçtan maça gelerek, onu da güzel havalarda ve maç seyrederek yaparak olmaz ha? Hiç kimse ama hiç kimse haddini aşmasın. Hele hele sevdiklerime hiç kimse bok atmasın. Onlara yalakalık yapma hikayesine aklı sıra beni tehdit etmesin veya arkasına güvenerek gider yapmasın. Çünkü ben ne o şerefsizlerden ve kanı bozuklardan korkarım, ne de o savundukları kişi veya kişilerden.

Bu ne ya, herkes herkesten tırsar olmuş. Bu kadar mı düştünüz? Ödün vermeyin, prim tanımayın bu tür şiddet ve klavye şerefsizlerine…

Kim ki Sakaryasporun başarılı olmasını KASTEN istemiyorsa, özellikle de bu sene şampiyon olup üst lige çıkmasını, Namussuz şerefsizdir. Ama kim ki, bu ile, bu ilin insanına ve bu insanın da takımına, özellikle Sakaryaspora elinden geldiğince yardım ediyorsa, ben de onun 40 yıl kölesi olmaya hazırım.

Eğer ki bu ilimizi ayağa kaldıramıyorsak, bu kadar bol paranın gezdiği ve en büyük ilk 10 il arasında olmamıza rağmen, Sakaryaspor’a ve Büyükşehir Belediyespor başta olmak üzere, ama isim hakkı, ama sponsorluk, ama forma reklamı ama bilet alarak yardım etmiyorsa, yuh olsun bize be yuh. Ne diye yaşıyoruz ki bu memlekette o zaman? Etek giyip dolaşalım daha iyi!

Bu ili de, bu takımı da ayağa kaldırtacak tek yer var. O da sizsiniz. Yani bu şehrin insanı, taraftar, spor dostları, özellikle de Tatangalar.  Öyle ya, hani siz bu ildeki en büyük sivil toplum örgütüydünüz? Yapsanıza o zaman üzerinize düşenleri, ya da yaptırın. Daha neyi bekliyorsunuz? Sakaryaspora sahip çıkmak adına, önce Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na sahip çıkalım. Onu yalnız bırakmayalım, bıraktırmayalım. Çünkü Toçoğlu başkan yapacağını yaptı. Vereceğini ve verdireceğini de verdi ve verdirdi Ama o da tıkandı artık. Hep ver hep ver, nereye ve ne zamana kadar olacak ki? Buna rağmen bazı şerefsizler çıkıp bok atabiliyorlar. Çok ararsınız onu çok da iş işten geçmiş olacak! O Toçoğlu ki, hiç işi gücü yokmuş gibi, Büyükşehir Basketbol ve Sakaryaspor futbol takımına herkesin sahip çıkmasını, maddi manevi destek vermesini istemeye devam ediyor. Neden? kendi için mi? tabii ki bu memleket ve bu memlekte yaşayan insanlar için...

1 AYIMIZ KALDI!

Bakalım neler olacak bundan sonra? Ama çok vaktimiz yok ha. Oyuncularımıza geciken paraları ödemek, boşa çıkıp başka takımlara kaçmamak ve en önemlisi ara transferde 1-2 nokta atışı yapıp grubu 1.sırada bitirip TFF 1:Ligine direkt çıkmak için...

Bu yüzden Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’na çok büyük iş düşüyor. Çünkü bu ili de, bu takımı da ayağa kaldıracak ve kaldırtacak tek kişi, bu şehrin Mülki Amir’i olarak odur.

Bugüne kadar bunun sağlıklı ve amacına ulaşamamasının nedeni ise, ya yanlış adamı göndermek oldu, ya yanlış zamanda. Hatta  İMAM ve CEMAAT hesabı oldu ki, Sakaryaspora elini kıpırdatmayan Valiler yüzünden, “Bu ilin koskoca Valisi var. O bile bu durumda sessiz kalıyorsa bana ne. Ben miyim bu mahallenin tek delisi” diyerek, ya ağladılar param yok diye!, ya da salağa yattılar, duymamazlıktan geldiler. Ben bu ilin Valisi veya Vekili olacağım da onlar da bana bunu yapacak öyle mi? Bu ilin devleti olan bir Valiyi nasıl iş adamları kale almaz? Bu ayıp kimin?

Bu memlekette SATSO var, OSB ‘ler var. Onlar para vermeyecek de kim verecek? Tüm Türkiye’de hatta tüm dünyada bu çark böyle işlerken bize gelince neden hep geri geri işliyor. Kaldı ki hiç kimse hiç kimseden ne sadaka istiyor ne de haraç. Vereceği para karşılığında ya stada veya takıma sponsor olacak, ya isim hakkı alacak, ya da forma, şort ve hatta tozluklara kadar az çok demeden reklam verecek. Yani parasının karşılığını bir şekilde alacak ki bunu da hiç kimse çok görmesin çünkü verecekleri paralar devede kulak. Belki bir yılbaşı parası belki bir kaçamak! O da onların hiçbirine koymaz, aksine yüceltir.

Bu da mı gol değil be hocam, bu da mı? O zaman siz futboldan anlamıyorsunuz(!)