BEN KONUŞMAYAYIM DA KİM KONUŞSUN ŞİMDİ? yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

BEN KONUŞMAYAYIM DA KİM KONUŞSUN ŞİMDİ?12 Aralık 2017, Salı

Hatırlarsınız değil mi yeni stadımız açılmadan önce yazdığım yazıları ve yapılan konuşmaları?

Öncelikli olarak çatılardan söz etmiştim ve yeşil çimin üstündeki boşluğun YANLIŞ yapılmasından!

Çünkü Vali Hüseyin Avni Coş ve AK Parti Milletvekilleri ile birlikte gezerken de vardı bu sorun ve bu sorunu o zaman da dile getirmiş ve yazmıştım. Ama nerde dinleyen?

Pazar günkü maçta, tam da foto muhabiri olarak fotoğraf çektiğim kale arkasında, çatının tepesinden oluk gibi su akıp, o sular da bize doğru dolu yağarmış gibi gelmez mi? Hem de yan tribünlere ve saha içine akacak şekilde…

Bu yetmemiş gibi şunu da önemle vurgulamıştım o dönemlerde: 

Stadın içindeki çim sahanın üstünde yer alan çatı boşluğu, hani şu güneş görsün diye bırakılan tepe var ya işte orası; ya malzemeden çalınmış ya da yanlış ölçü verilmiş. Çünkü teğet bir çizgi çiziyorum, tüm statta ki ilk 5 koltuk garanti, belki ilk 10 koltuk resmen ıslanacak.

Ne oldu geçtiğimiz Pazar günü? Dediğimin aynısı oldu. Ya ilk 10 koltukta oturan seyircilerin tamamı ıslanma pahasına orada kalıp maçı izledi, ya da hepsi üst sıralara doğru kaçtı oradan takip etti. Şimdi bunun hesabını sorma zamanı işte.

 

CAN GÜVENLİĞİM NERDE?

Ben onu bunu bilmem kardeşim. Ama TOKİ, ama TOKİ’nin verdiği firma, ya da başkası bilemem. Biri bu işi temizleyecek.

Ne yani, bundan sonraki maçların tamamı yağmur ve kış altında olacağı için, o kadar insan ve biz kale arkasındaki foto muhabirler, Serpme yağmurdan veya kardan ya da çatılardan akan sulardan sırıl sıklam mı olacağız? Bıraktım adam gibi izlemeyi, resmen hastalığa davetiye çıkartılıyor. Buna ne TOKİ’nin, ne onun görevlendirdiği yetkili kişilerin ve personelin, ne de ihalesini verdiği firmanın hakkı var?

Kaldı ki bu stat halen KESİN KABUL ile alınmadı. Sadece ve sadece GEÇİCİ KABUL ile alındı. Dolayısıyla, ama TOKİ ama bu stadı yapan firma, bu eksikleri gidermek zorunda. 

Hadi o borular illa ki bir şekilde yapılacak da, ne diye tepedeki o açığı o kadar büyük yaparsınız ki? Yapaydınız biraz daha küçük, mesela 5’er metre daha da, o yağmuru ve karı önleseydiniz. Tak adam gibi boruları da, o boru öyle patlayıp tüm insanları ıslatmasın.

Boru işi çözülür de saha içinin üstündeki o boşluk için, en ortadaki o çatıya çıkılıp, en az 5’er metrelik bir branda veya başka bir çatı malzemesi mi ilave edilecek de, en azından o yağmur ve karın, stada, o tribünlere, tribündeki o insanlara öyle serpme gelip ıslanması, hasta olması engellenecek işte onu bilemem? Söyleyin bana formülünü? Ben bulamadım. Dolayısıyla aynen öyle kalacak. Tepeden gelen yağmur ve karda maalesef hepiniz sırıl sıklam olacaksınız. Siz en iyisi mi, ilk 5 sıradan hiç bilet almayın! Hayır yani, stadın o kadar çok eksiği var ki, tribünler ve odaların güzelliğinden herkes bu eksikleri unutmuş, bizleri de ciddiye almamıştı.

Yahu kardeşim, sizler için numaralı tribün kenarındaki özel güvenlikçilerin girip çıktığı o alanda, yani kale arkasında yer alan tuvaletlere hiç girdiniz mi? Ben girdim. Leş gibi leş. Sular akmıyor, elektrikler yanmıyor. Ne abdest alınabildi, ne namaz kılınabildi. Ne su içilebildi, ne de tuvalet ihtiyacı giderildi. 

 

ÇÖZÜM MÜ? 

Ocağın sonuna kadar burada maç yok. Bu da bu işlerin giderilmesi için güzel bir fırsat.  

Kim kime neyi ne zaman ve ne şekilde yaptırır bilemem ama eğer o eksikler giderilmez ise o stat çöker! Hayır yani, bu kadar eksik işlere rağmen nasıl hiç kimse sesini çıkarmaz, hesap sormaz. 

En kötü tarafı da ne biliyor musunuz?

Bu stadın, bu haliyle; önce Gençlik Spor Bakanlığına, sonra da bu Bakanlıktan Büyükşehir Belediyesi’ne, oradan da Sakaryaspora gazlanmak istenmesi…

Enayimiyiz yahu bizler? Buna asla izin verilmemeli. Her kim bu konuyla ilgilenecekse ilgilensin ve bu REZALET’e son versin. 

Kaldı ki iş bununla da bitmiyor.

O dönemde ısrarla ve bağıra bağıra söylediğim bir şey vardı. Saha kenarındaki boşluk toprak, sentetik veya normal çim olmalı diye. Ama çok bilmişler ne yaptı? Saha kenarındaki alanı beton yapıp, onun üstüne sentetik çim yapıştırdı. Ve o çimler de şimdi kalkmış vaziyette duruyor. Hadi bunu da bıraktım bir kenara, hiç dikkat ettiniz mi futbolcular nerede ısınıyor? Tam da biz foto muhabirlerinin bulunduğu kale arkasındaki küçük normal çim üzerinde. Bu da bizim fotoğraf çekmemizi engelliyor. Her maç ama her maç rakip futbolcularla kapışıyoruz. Yarın öbür gün iş alacağız onlarla başımıza… 

Kimse bunun sorumlusu, kesinlikle hesap sorulmalı ve hemen onarılması istenmeli. Yoksa bu millet maça gelmez, gelmez ise hasılat olmaz. Hasılat olmazsa futbolculara para bulunmaz. Para bulunmaz ise bu takım şampiyon olamaz. 

Bu kadar basit işte. Şimdi anladınız mı beni?