Demokrasi kazandı yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Demokrasi kazandı12 Aralık 2017, Salı

CHP Adapazarı İlçe Başkanlığı seçimi tam bir demokrasi şölenine dönüştü.

Çoğulcu demokrasi anlayışını savunan CHP, bunun gereklerini sadece ‘sözde‘ gerçekleştirmedi uyguladı da.

Seçim öncesi de çok doğal bir süreç yaşındı. Aday adayları çalışarak, onları da destekleyen siyasi aktörleri de sonuna kadar onlardan desteğini esirgemeden sürdürdüler. Bu siyasetin gereğidir. Hiç bir aday sen dur, sen çekil deme lüksü ve hakkı olmadı.

Herkes demokrasi haklarını sonuna kadar kullandı.

 “Eşitlik, adalet, hak ve özgürlük, dürüstlük, iyiyi arayış, iş birliği, çeşitlilik, insan onuru, sevgi, saygı, öz güven, hoşgörü, duyarlılık ve sorumluluk…”

Bu hoşgörü ile pazar günü gerçekleşen CHP’nin Adapazarı İlçe Başkanlığı Kongresinde demokrasiye yakışmayan hiçbir olay yaşanmadı.  Hatta coşku öyle çok büyüktü ki sanki il başkanlığı seçimi vardı.

Dört adayda çıkıp 'Biz de demokrasi var. Herkes aday olabilir. Abi kardeş içinde yarışacağız. Kaybedeni olmayacak; kazananı partimiz olacak' dediler.

Dört adayda ülkenin çok zor durumda olduğunu evde veya kahvehanede oturma lükslerinin olmadığını demokrasi için, aydınlık bir ülke için ellerini taşın altına koyduklarını CHP’ yi Sakarya’da daha başarılı kılmak için var güçleri ile çalışacaklarının sözünü verdiler.

Başkan adayları için CHP’ye büyük emekler vermiş, büyük kazanımlar sağlamış dersek yanlış olmaz.

Dört adayı da tanırım.  Hepsinin bu partiye emekleri olmuştur. Ama Fatma Kurtuluş’ un hakkını yememek lazım.  İlçe başkanı olduğu dönemde ve olmadığı dönemde de canla başla çalıştığına şahit oldum.  Siyaset anlayışı her zaman ben değil,  biz diyerek, ekip ruhu ile bu partiye hizmet etmiştir. Kurtuluş ile CHP Sakarya’da iyi bir ivme kazanacağını düşünüyorum.