TAKIM DEĞİL ŞEHİR CANLANMALI!4 Aralık 2017, Pazartesi

Bir yandan parasal sorunlar, diğer yandan ölü kent Sakarya…

Ama bunlara rağmen Sakaryasporumuz hayatta kalma mücadelesini en delikanlı bir şekilde veriyor. Öyle ya, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’ndan başka 1 milyon Sakaryalının takımına, sevgilisine, aşkına hiç kimse sahip çıkmıyor.

İmkanlar ortada.

Başkan İsmail Gürses ve yöneticilerin, ama ceplerinden kılı kırk yararak, ama kapı kapı dolaşıp adeta dilenerek buldukları paralarla bu takımı zirveye taşıtıyorlar.

Sadece onlar mı? Değil tabii ki?

Sakaryaspor Teknik Direktörü Engin Korukır ve ekibiyle tüm futbolcular da tüm yüreklerini ortaya koyup resmen ONUR SAVAŞI veriyorlar.

Tıpkı benim gibi ki, onları en iyi ben anlarım. Çünkü para alamananın da para almanın da ne kadar zor olduğunu benden iyi kimse bilemez!

Dolayısıyla HAK arama davasında ben futbolcu ve teknik heyetin yanındayım. Tabii ki Sakaryaspor Başkanı ve yönetiminin de. Zira bu takımı, bu kadar zor günlerde tek başına bırakmak bize yakışmaz. Size de…

 

BENİM DE SABRIM KALMADI!

Ben buradan Niğde Belediyesporun teknik heyetine ve futbolcularına teşekkür ediyorum. Çünkü oyunu çirkinleştirmediler. Hep golü, futbol oynamayı ve oynattırmayı  düşündüler. amaya diğerleri? Yata yata puanlarımızı çalmadılar mı onlara göz yuman hakemler ile birlikte? Onların yanında Niğdeliler cennetlikti ki pozisyon da buldular ama bizim kadar atamadılar. Bu da kalite farkını ortaya koyuyor ya zaten. Biz bulduk attık, üstelik en az bir o kadar da kaçırdık.

Hayır yani baksanıza oyuncu değişikliğimize?

Talha çıkıyor yerine Murat Akın giriyor. Ramazan Çevik çıkıyor. Erçağ giriyor. Mahir çıkıyor Batuhan giriyor. Yani girenler bile üst ligin kalite futbolcuları…

Adamlar da diyor ki kendi kendilerine, “Ulan bir Sakaryaspora bak bir bize. Adamların yedeklerine bak. Al onları, çıkar sahaya yine şampiyonluğa oyna.” Aradaki farkı anladınız mı şimdi?

Maçta çok mu iyiydik? Bana göre hayır ama yine şahsi becerilerle, kişisel yeteneklerle sonuca gittik. Yine Beykan, Murat, Zafer ve Mahir.Çünkü çok gol kaçırdık. Pozisyonlar da verdik bol bol. Bu yüzden de, Özellikle 1.bölgede ve stoperdeki o deliği kapatmamız lazım. Hayır yani, Ramazan Sal neler yaptı öyle görmediniz mi? Maç öncesi son anda sakatlanan Burak bu maçta kendini arattı ki ona da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

 TAKIMIN EN İYİSİ FERHAT VE SERDAR’DI.

Sakaryasporun 2.bölgesi bana göre yeter de artar bile.  Çünkü Serdar ve Ferhat, yine çok çok iyiydiler. Çok çalıştılar. İkisi de en az ikişer kişilik oynadı. Kutluyorum onları. 

Talha bu maçta da iyi değildi. Geri gidiş var. Özellikle de bu maç onu çabuk yorulmuş gördüm ve çok hata yaptı aman dikkat etsin. Çünkü Murat Akın ensesinde boza pişiriyor.

Herkes Mahir’e kızıyor çok gol kaçırıyor diye ama Engin hoca ne yapsın ki? Batuhan hazır değil, Coşkun da çok ağır. Açıkçası benim için üçü de aynı. Hangisi oynarsa oynasın fark etmez. Ta ki onlardan daha iyisi alınıncaya kadar.

Kalecimiz fena değil. Yedek kulübemiz, hamle yapacak kadar da maçı çevirecek kadar da iyi ama eksik. Özellikle defansif anlamda. Bu maçta bile baktım yedek listesine, hepsi hücuma dönük oyuncular, defansif bir tek Hakkı Can vardı, o da tam bir bomba(!)

Çok gol pozisyonu bulduk çok. Bunun için bir çare bulmak lazım ama asıl önemlisi gol ararken pozisyon vermemiz. Hücum anında ne alan savunmamız var ne adam, ne de sete dönme? Dönen toplardaki zaafiyetimiz tam bir bomba zaten! Niye bu konuda bu kadar dikkatsiziz. İşte tam bu noktada aklıma gelmişken sorayım. Hani nerde idmanlarda yaptığınız serbest vuruş çalışmaları ile rakip kaleye şut? Ne yani boşuna mı yapıyorsunuz o idmanları, çalışmaları?

Sonuçta, artılarımız eksilerimizden çok daha iyi olduğu için ve de kadromuz gerçekten çok iyi olduğu için, tribün desteğiyle birlikte bu maçı da çok rahat aldık.

Mümkün değil bizi burada kimse yenemez. Belki, o da biz çok kötü oynarsak veya hakemler katliam yaparsa berabere kalırız.

SORUN SAHA DIŞINDA, ŞEHİRDE!

Ne olacak bu takımın hali hiç soran var mı? Ben soruyorum. Buna kim cevap verecek? Bu ilin Valisi mi, Vekilleri mi, SATSBO ve diğer STÖ temsilcileri mi?

Yahu onlar haşa Allah mı da kimse sesini çıkaramıyor? Ya da söyledikleri farz, yazdıkları ve yaptıkları ayet mi haşa?

Bu mahallenin delisi sadece Zeki Toçoğlu mu? Bizler, ve taraftarlarımız mı?

Peki ya o akıllılar ne olacak?

Zamanı geldi de geçiyor bile. Ne zaman istedikleri gibi cirit oynamalarına son verilecek?

Yahu nerede bu ilin Valisi, Vekilleri? Bu millet kimden yardım isteyecek? Kim bu takıma, bu şehre ve şehir insanına sahip çıkacak? Milleti zorla galeyana getirtmeyin, yeter artık. Bu takımı bitirmeyin, öldürmeyin. Sahip çıkıp canlandıralım, şampiyon yapalım Sakaryasporumuzu bu yıl da. Yoksa bu borçtan da kahırdan da kurtulamayız. Olacakların önüne de kimse geçemez. Hayır yani, görmüyor musunuz kaç maçtır tribünlerden son derece önemli ama bir o kadar da tehlikeli sinyaller veriliyor. Ne zaman duyulacak bu isyan? Kim gereğini yapacak?