SIRAT KÖPRÜSÜ! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

SIRAT KÖPRÜSÜ!30 Kasım 2017, Perşembe

Hepimiz Sakaryaspor hakkında çok şey biliyoruz evet doğru ama ortak faydamızda neden buluşmuyoruz? Ne mi o ortak fayda? Tabii ki Sakaryasporun şampiyonluğu…

Tamam kabul, İsmail Gürses başkan bu yıl da işi abarttı ve tıpkı geçen seneki gibi çok transfer yaptı, çok büyük paralar harcadı ama buna rağmen Sakaryasporun bu sene şampiyon olamayacağını kim söyleyebilir?

Kısmet ayağımıza kadar geliyor işte! Neden inanmıyorsunuz?

İlk yarının bitimine 3 hafta kala, fikstür avantajı bizde. Son 3 maçta, 3’te 3 yapabilecek başka bir takım da göremiyorum ki, lider Gümüşhanespor’un da, altımızdaki takımların da bu 3 haftada hem zorlu maçları var, hem de birbirleriyle maçları. Bu da demek oluyor ki, ilk yarıyı biz pekala lider kapatabiliriz.

Tabii ki rakiplerin hiçbiri armut toplamayacak. Tabii ki başta geçen sene Play Off finalinde şampiyonluğu kaybeden Gümüşhanespor olmak üzere, Bandırmaspor, Şanlıurfaspor ve Altay takımları şampiyonluğa oynayacak.Tabii ki rakiplerimiz yine kudurmuşçasına saldıracak. Nasıl ki biz onlara bu şampiyonluğu ellerimizle teslim etmeyeceksek, onlar da etmeyecek illa ki. Bundan doğal bir şey olamaz.

 

ÖNCE BU 2 MAÇ!

Şu da bir gerçek ki, Sakaryaspor, ilk yarının bitimine 3 maç kala, özellikle kendi sahamızda üst üste oynayacağımız Niğde Belediyespor ve Silivrispor maçlarını kazanamazsa, çok şey değişir!

O zaman deriz ki, Play Off’tan 1.Lige çıkma mücadelesi vereceğimize, alınan futbolcuların tamamına yakınını, özellikle pahalı transferleri satalım, küçülmeye gidelim. Sadece ve sadece borç batağından kurtulma pahasına, gerekirse şampiyonluğa oynayan değil, bu ligde kalmaya oynayan ama sıfır borç yapan bir Sakaryasporun mücadelesini veririz.

Ama bunu söyleyecek zaman bu zaman değildir…

Allah için söyleyin. Bu takım kötü mü? Bence değil. Halen bu ligin en iyi takımı biziz. Yarım gününüzü Sakaryaspora ayırmaya değmez mi? Sabah kahvaltısından sonra tutun stat yolunu. Maç bitiminde de gidin nereye gidecekseniz? Bu kadar basit işte.

Söz konusu gerçekten Sakaryaspor ise, Pazar günkü maçta o tribünleri yine dolduralım.

28 bin seyirci ile hem başta Süper Lig olmak üzere tüm liglere ders veririz, bu şekilde yine ulusal gazete ve televizyonlara manşet haber oluruz. Bundan daha iyi reklam olabilir mi?

Hem de büyük sıkıntı duyulan para konusunu da bu maçtan başlayıp öteki hafta yine kendi sahamızda oynayacağımız Silivrispor maçının hasılatıyla da futbolcularımızın yüzünü güldürmüş huzur ve moral getirmiş oluruz.

Söyler misiniz bana, bunu sizlere yaptırmayacak ne gibi bir engel olabilir ki? İçimizde bu kadarcık da mı Sakaryaspor sevgisi yok?

 

28 BİN SEYİRCİYİ BEKLİYORUZ

Yazımın başlığında belirttiğim gibi;

Niğde maçı bizim için süper bir fırsat. Adeta Sırat Köprüsü…

Ve lütfen gelin bunu hep birlikte çok iyi değerlendirelim. Şampiyonluk meşalesini bu maçta yakalım. Kazanamadık mı? O zaman bakarız işimize(!) Ama şu kadarını söyleyeyim.

Bu kadar çabuk havlu atmak, inanmamak, küçük düşünmek küçük insanların işidir.

Ben Sakaryalılara ve gerçek Sakaryaspor sevdalılarına böyle bir şeyi yakıştıramam.

Çünkü biz Sakaryalılar çok farklıyızdır. Sakaryaspor hep YARIŞMACI TAKIM olmak zorundadır, sıradan bir takım olamaz. Dolayısıyla da her zaman şampiyonluğa oynamak zorundadır. En azından şimdi! Onun içindir ki, lütfen kolayı yani küçülmeyi ve futbolcuları göndermeyi değil, zoru yani şampiyon olmayı seçelim.

En azından kendimize, Sakaryasporumuza, Başkan İsmail Gürses ve yönetimine 3 hafta daha verelim.

Olmadı mı? Niğde’yi yenemedik mi? Sonrasında da Silivrisporu? O zaman hemen bir genel kurul. Sonrasında da futbolcuları elden çıkartıp küçülmeye gideriz. Yani hedefimiz de şampiyonluk değil SIFIR BORÇ olur….

Ama önce şu 2 maç, özellikle de bu haftaki Niğde maçı.

Açık bir şey söyleyeyim. Siz gelin bu maçlara, eğer onları eze eze ve farklı yenmezsek namerdim. İnanmıyor musunuz? Siz buradasınız ben de?

Zaten ben de bu maçlara, 2’de 2 yapacağımıza inandığım 28 bin seyirci istiyorum hepsi bu.

Geri kalan 882 bin kişiyi bu maçlarda alınacak galibiyetin ardından hep birliktde ayağa kaldırırız…

Önce bu iki maç.

Yeni Sakarya Atatürk Stadında buluşmak dileğiyle…