ŞİMDİ TAKIM OLDUK İŞTE! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

ŞİMDİ TAKIM OLDUK İŞTE!20 Kasım 2017, Pazartesi

Hep söyler dururum. Aklın yolu bir, futbolun da diye…

Fethiyespor karşısındaki takım ile Osman Özdemir zamanındaki farkı gördünüz di mi?

Bilmiyorum sizlerin neler düşüneceğini ama ben hemen söyleyeyim.

Kısa ve öz olarak diyorum ki,

Şimdi takım olduk işte ve inşallah böyle devam eder. Bu maça kadar, sadece oynayan sabit 18 kişi yüzünden 18 kişilik bir takımdık. Bu maçta Sezer, Erçağ ve Batuhan’ı kazandık. Olduk 21. Sıra geldi diğerlerine…

Ben de herkes gibi, Perşembe ile Cuma günü yarım yamalak 2 idman ile bu maça çıkan Sakaryaspor Teknik Direktörü Engin Korukır’ın, nasıl bir takım çıkartacağını ve oynatacağını bekliyordum. Beklediğim de oldu!

2 gün izlediğimiz idmanda hem idman gördük, hem de aradaki farkı ama maça çıkınca bu kalite daha da ortaya çıktı.

Hani deriz ya hep kazanan takım bozulmaz diye, Engin Korukır bunun tam tersini yaptı. Kaybeden takımı bozmadı.

Hep kazanan takım bozulmaz diye bir kanun yok ya? Sadece Fethiyespor karşısına küçük bir değişiklikle çıktı. O da Talha Mayhoş’u eskisi gibi üçlü orta saha olarak değil de, forvet arkası oynatarak. Yani 4-3-3 değil, 4-2-3-1 oynadık. Talha bu maçta çok yoruldu ama biraz kalitesini gösterse maçta yıldızlaşırdı . Atacağı ve attıracağı gollerle. Yoruldu çıktı ki bunda bile Engin hoca haklıydı.

İşte bundan sonrasına dikkat edin lütfen…

Talha’nın yerine kim girdi? Sezer Bodur. Yani bu sene ilk 11’de hiç oynatılmayan bir Sezer. Bana göre kötü de değildi.

Peki ya sonra kimler çıktı ve kimler girdi?

Beykan’ın yerine yine doğru olarak Erçağ girdi ki o Erçağ da sağ olsun, 3 orta yaptı ama golle sonuçlandıramadı ama kendinin değil, takım arkadaşlarının beceriksizlikleri yüzünden.

Sonra 85.dakikada sol açıktan o kadar güzel bir top kesti ki Batuhan’a, ona sadece dokunmak kalmıştı ve o da bunu yaparak skorun 3-1 olmasını sağladı.

Hani dikkat edin dedim ya, bir başka neden de Batuhan’ın girmesi oldu. Evet, henüz hazır değil malumunuz ama nasıl koştu gördünüz değil mi?

Peki Erçağ’a ne diyeceksiniz?

Batuhan’a verdiği pastaki kalitesini, inceliğini…

Bir de aynı pasları değerlendiremeyen Mahir’i düşünsenize?

 

YEDEKLER İŞTE BÖYLE MAÇ ALDIRIR

 

Kısaca şunu demeye çalışıyorum.

Engin hoca, 3 değişiklik yaptı, üçü de CUK diye oturdu.

Hani derdim ya hep BU YEDEKLER BİZE NE ZAMAN MAÇ KAZANDIRACAK diye, gördünüz değil mi nasıl olduğunu?

Bu vesileyle, Sezer’i de, Erçağ ve Batuhan’ı da, bu üçlüyü bir maçta aynı anda ve sonradan da olsa oynatan Engin hocayı ayrı ayrı kutluyorum. Bir maç da, bir futbolcu da işte böyle kazanılır.

Haaaa, eksiğimiz yok mu? Tabii ki var? Mesela defansımızın ortası, özellikle de Ramazan Sal. Öyle bir gol mü attırılır be Ramazan? Gören de seni amatör kümeden aldı sanır ha…

Bu arada, çok salladığım Ramazan Çevik’i de bu maç için ayrıca kutluyorum. Daha da iyi olursun inşallah…

Yendik diye eksikleri görmemezlikten de gelemem elbet…

Mesela, Beykan bu hafta idmanda hiç yoktu, bu maçta da olmadı! Ama ölüsü gol attı. Bir de oynasa kim bilir neler yapacak ki zaten dediğim ve beklediğim gibi bir Beykan olsa, bu ligde ne işi var.

Ama o Beykan da şunu hiç unutmasın. Onun yeniden doğuşunu sağlayacak tek takım Sakaryaspordur. Burada yaptı yaptı, yapamadı sittim sene hiçbir takımda var olamaz. Silinip gider. Bunları da onun bir hastası ve çok daha iyi bir futbolcu olacağını bildiğim için yazıyorum. Oyna işte, yaptır bu takımı şampiyon, seneye de bizde oynar, bu takımı çıkartırsın süper Lige, orada vurursun son vurgunu olur biter. Yapma be Beykan, vallahi seni çok seviyorum. Daha iyi olabileceğin için yazıyorum bunları. Çünkü sen bu değilsin.

Maç mı?

Engin Korukır’ın ilk maçına göre takımı daha öncekiler gibi uzun uzadıya eleştirmeyeceğim.

Sadece 3.bölgedeki gol sorunumuz ile dönen topları ve ayağa pasları biraz daha geliştirelim yeter. Son vuruşları yaparsak her maç en az 3 gol atarız da bir de bu kadar gol yememeyi bırakmalıyız: yok böyle bir gol yeme. Sadece Ramazan sal değil ki, Burak da aynısını yapıyor, Zafer de, Hakkı Can da…

1.bölgedeki bu sıkıntıyı da acil gidermemiz lazım.

Ve lütfen, her maçımızı bu maçtaki gibi aynı hırs, istek ve mücadele ile yapalım. Aklıma gelmişken söyleyeyim.

Sakaryaspor’da gol yiyince dağılmak veya atamadıkça strese girmek ve oyundan düşmek gibi PİS bir huyumuz var. Lütfen bunu yok edin.

Tebrikler Engin hoca…

Tebrikler futbolcu kardeşlerim…