KESKİN SİRKE KÜPÜNE ZARAR VERİR! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

KESKİN SİRKE KÜPÜNE ZARAR VERİR!8 Kasım 2017, Çarşamba

Takım sezon başındaki gibi yanlış sistem, taktik ve diziliş nedeniyle, nasıl top oynamıyorsa bugün de oynamıyor.

Sakaryaspor sadece iç sahada, o da seyirci korkusundan koşuyor ve oynamaya çalışıyor.  Deplasmana gidenlere sorun bakalım bu takım buradaki gibi mi oynuyor ve oynatılıyormuş? 

Bunun bir sürü nedeni var. Yanlış 11, yanlış sistem, yanlış diziliş, yanlış strateji, yanlış oyun kurgusu, yanlış hazırlanış ve yanlış oyunu okuma, vs…vs…

Bari 20 bin seyirci önünde ÖNCE GOL YEMEMEYİ düşünen korkak bir futbol oynatma. Tribünleri dolduranların tat alacağı, alkışlayacağı bir futbol oynat. Bu takımın ölüsü bile 20 puanı alırdı. Dirisi neden alamıyor?

Osman hocanın her maçı ikişer puan hesabı yapıyor ya, beni deli ediyor. Yahu ne 2 puanı. Yok ki böyle bir puan. Galibiyet 3, beraberlik 1, yenilgi sıfır puan. En azından şuana kadar 22 değil 29 puanımız olmalıydı ve tabii ki lider. Yani iç saha maçlarının tamamını kazanıp, dış saha maçlarından da sadece Altay ve Urfa smaçlarından 1’er puan, diğer deplasmanlardan 3’er puan almalıydık

Hadi Osman hocanın dediği gibi ikişer puandan olsun. 11 maçta 22 puan eder ama aldığımız puan 20. Ona göre sadece 2 puan fark var, bana göre ise 9 puan…

Bu Sakaryaspor, Gümüşhanespor ve Karşıyaka’yı nasıl yenemez?

Son Karagümrükspor maçında ve her maçta, geriye bu kadar yaslanmanın, oyunu kendi yarı alanımızda kabul edip, ani ataklarla çıkmanın manası ne? Yahu sahaya çıkan kadromuz 1 puan, 1 puan da taraftarımızdan. Bari geri kalan 1 puanı da sen aldır be Osman hoca.

Bassana başlama vuruşuyla birlikte rakibe.  Oynatmasana hiçbirini. Erkenden golleri bulup da koparsana maçı...

Dolu tribün isteniyor ama bu nasıl olacak? Oynanan futbol da, çıkan 11 de, değişiklikler de beğenilmiyor ki?

Bu yanlış tercih takıma 3 pas yaptıramadığı gibi, çok zor bulduğumuz gol pozisyonlarını gol de yaptırmıyor. Gol yememek için ise, resmen ölüp ölüp diriliyoruz. Bu kadar mı düştük, bu kadar mı zayıf ve basit bir takımız biz?

Hayır yani, bakıyorum şöyle bir takıma da hocayı haklı çıkartacak bir neden göremiyorum ki?

Yahu hangi maç, ayağa isabetli ve kısa olarak paslar yapacağız da, rakibimizin bu paslarla başını döndürüp daha maçın başlarında goller atacağız.

Geriden ne zaman oyun kuracağız, kim yapacak bunu?

İki bekimizin ileri gidişi tabii ki iyi de ya dönüşleri. Hani kademe? Buna rağmen her ikisinin de yapması gereken tek şey var. O da, yaptıkları ortaların kaleciye gelecek şekilde ortaya değil, ön veya arka direğe doğru yapmaları. Ya da penaltı noktası veya ceza yayı üzerine çıkarmaları. Hiç bilmiyorlarsa kaleyi tutacak şekilde sert şut çekmeleri, başta santraforumuz olmak üz re, tıpkı Tanju gibi gol kovalayıp son vuruşları yapmaları….

Orta sahanın ortasında neden Serdar dediğimi şimdi anladınız mı?  Çok daha iyi olacak.

Talha ve Ferhat iyi ama kendilerini geliştirmesi lazım. Özellikle de kademe konusunda. Bir de yan ve geriye değil, ileri doğru, derinlemesine, rakibin arkasına doğru paslar atmalılar.

Bu takım kolay kolay gol yemez ve yenilmez de. Yeter ki dediğim doğrular yapılsın.

Gol atmaya gelince?

İşte en büyük eksiğimiz. Mahir ve Coşkun’a giden her top, sanki onların bölgesinde duvar varmış gibi geri geliyor. Bu da 1 eksikle oynamamızı sağlatıyor! Bari, sağlı sollu Coşkun’a doğru ortalar yapılsın da, adam da çıksın kafayı vursun. Takımda ne var ki gol olsun. Orta yapan ve yaptıran mı var? Pas yapar ve yaptıran mı var? Gol atan ve attıracak olan mı var? Ne var? Hani nerde?

İçime sindiremiyorum ben oynanan futbolu ne yapayım.Ya sindirtsin Osman hoca ya da başka biri gelsin….