BÖYLE GİTMEZ, GİTMEMELİ6 Kasım 2017, Pazartesi

Sakaryaspor kazanıyor ama ben mutlu değilim. Futbolumuzdan tat alamıyorum. Belli ki takımda ters giden bir şeyler var.

Sağır sultan duydu takımın borç harç içinde olduğunu ve halen vadesi geçmiş paraların ödenmediğini ama bu demek değil ki bu futbolcular da oynamayacak. Ben asla böyle bir şey olacağına inanmıyorum.  Çünkü Sakaryasporda şuan yer alan tüm oyuncuların hepsi namuslu şerefli insanlardır. Formalarını ve bu camiayı satmayacaklarına adım gibi eminim. Evet, paralarını alsalar çok daha iyi futbol oynarlar ve saldırırlar ama bu sıkıntı bitmeyecek anlamı taşımaz ki. Zaten hiç almamazlık da yapılmıyor. Her hafta, ama çok ama az veriliyor. Bu sorunun çok kısa sürede biteceğine inanıyorum.

Siz ne sanıyordunuz ki bu takımı yeni stadımızda aslan kesilip saldırdığını ama dış sahada bu takımdan eser olmamasını? Çünkü burada seyirci baskısı, korkusu var. Buna rağmen ben bu sorunu alıp direkt olarak Teknik Direktör Osman Özdemir’e getireceğim.

 

FUTBOL BENİ TATMİN ETMİYOR

Ben hiç kimseye benzemem. Sakaryaspor yenikken veya kötü giderken birileri gibi sallamam, susmam. Önemli olan takım iyi giderken eksikleri görüp yazmak ve konuşmaktır.

Ne dedim bu sezon başından beri? Takım top oynamıyor, tat vermiyor. Bugün de aynısını söylüyorum ve ekliyorum. Osman hoca kaldığı sürece de bu böyle devam eder.

Bakın kimse yazıp çizemiyor ama ben direkt dalacağım konuya.

Siz bakmayın maç öncesi tüm takımın saha kenarına gelip kenetlendiğine ve SÖZ verdiğine. Hepsi yalan. Çünkü takım en az dörde bölünmüş durumda. Eskiler, yeniler, oynayanlar ve oynatılmayanlar Evet evet özellikle yazdım oynatılmayanlar diye.

Söyler misiniz bana, Osman hoca, hayatında böylesine kaliteli bir takımı ne zaman ve hangi ligde çalıştırdı ki uzun zamandır, bu takımı istediğimiz kalitede oynatabilsin. Krizi yönebilsin.

Peki o takımları da tıpkı son 1 senedir oynattığı gibi 4-3-3 mü oynatmış yoksa başka bir şekilde mi? Bir de hangi futbolcularla hangi futbolculara, hangi ligde, hangi rakibe karşı olduğu da çok önemli. Araştırın bakalım ne göreceksiniz? İddia ediyorum, o zaman çalıştırdığı en iyi takım, bu seneki takımın yarısı bile olamaz. Öyle ya, üstelik oynadığımız lig de 2.Lig ha, ne Süper Lig, ne 1.Lig…

 

SADECE GALİBİYET

Düşünebiliyor musunuz ki Karagümrükspor gibi bir takıma karşı golü, ofsayt mı değil mi tartışmasından zoraki atabiliyoruz. Yahu yaslanma geriye, bas önde de rakibi hata yapmaya teşvik et. Boğ onları kendi yarı alanında. Nedir bu korku? Neden maçın başında pres yapıp golü erken bularak maçı baştan kopartmıyoruz ki?

Peki ya dün hiç dikkat ettiniz mi futbolcularımızın yüzüne, mimiklerine?

Ben özellikle baktım ve dünkü maç içinde, saha kenarında olduğum için çok net gördüm. Hiçbiri mutlu değil.

Bunun da iki nedeni var.

Birincisi Osman hocanın kendisi, ikincisi ise futbolcuları kazanamaması…

Bu takımda herkes hocaya salladığı gibi gitse de kurtulsak havasındalar.

Bir de bu kadar taviz neden verdi ki Osman hoca? Adam kendisine el kol hareketi yapıyor, kafa buluyor ve kadro dışı bırakmıyor? Yapamaz tabii? Çünkü otoritesini, saygısını ve inanılmışlığını yitirdi futbolculara karşı Osman hoca….

 

Misal, Murat Akın, SAĞ BEK OYNARIM şeklinde “T” geçiyorsa veya maçtan çıkartılınca el kol hareketi yapıyorsa tıpkı daha önce Mahir ile dün de Beykan’ın yaptığı gibi…

Bu işin çivisi çıkmıştır beyler…

Sakaryaspor’da çok ciddi bir savaş var?

O da PARA ve TEKNİK DİREKTÖR savaşı.

Kimse de bu paranın arkasına sığınmasın çünkü bu kriz sadece Sakaryaspor’da değil tüm Türkiye’de var.

Şu bir gerçek ki,

Sakaryaspordaki futbolcuların çoğu Osman hocayı istemiyor.

Ben bunu dün çok net gördüm. Zaten biliyorum da(!)

Bana tat vermeyen, mutlu etmeyen bir takımı izleten hocayı ben niye isteyeyim ki?

Bakın açık söylüyorum. Bu takımdan hiç kimse deplasmandan galibiyet beklemesin. Bu şekilde mümkün değil olmaz. 

Dolayısıyla yapılacak iki şey kalıyor.

Ya Osman hocayla devam edilip bazı futbolcular kadro dışı bırakılacak ki o zaman da takım kötü giderse ne olacak bunu iyi düşünmek lazım…

Ya da, bu takımı daha iyi, kaliteli ve başarılı oynatacak, tüm futbolcuların İYİ diyerek SAYGI duyacağı ve daha güzel çalışacağı bir Teknik Direktör getirilecek.

Şahsi fikrim, teknik heyetin değişmesinden yana.

Çünkü takım gerçekten top oynamıyor. Daha doğrusu oynatılmıyor, oynattırılmıyor. Çünkü kadro yanlış, sistem yanlış, mental yanlış. Her şey yanlış…

Her maç şahsi yeteneklerle alıyoruz. Tıpkı dün Coşkun’da, 15 gün önce Beykan’da olduğu gibi. Gösterin bana Osman hocanın bir maçta kalitesini ve yeteneğini gösterip maç aldırdığını…

Yoksa, sezon sonuna kadar ki parasını almak için kovulmasını mı bekliyor. Hayır yani madem o kadar kaliteli bir teknik direktör, o zaman ne diye YA TAKIM BULAMAZSAM diye korkuyor ki?

Bilmem anlatabildim mi acaba?

Ben mutlu değilim, peki ya siz?