PEYGAMBER EFENDİMİZİN S.A.V KEFALETİ3 Kasım 2017, Cuma

Aziz Dostlarım

 

Bizim Müslüman olarak tek rehberimiz ve önderimiz sevgili peygamberimizdir.çünkü rabbimiz(Biz seni alemler için Rahmet olarak gönderdik))buyuruyor..süre-ienbiya.107

  Rahmet peygamberi olan efendimiz bizlere çok düşkündür.Her yerde,her zaman ümmet,demiş ve bizi hiç mübarek dilinden düşürmemiştir.Peygamber  efendimiz Dünyaya doğar doğmaz dudakları  kımıldanmaya başlamış.Annesi Amine Hatun  validemiz diyor ki: Yavrumun dudakları kımıldanmaya başlayınca bir şeyler söylediğini anladım ve:(Kulağımı ağzına yaklaştırdım dinledim söylediği sözleri o an  anladım diyordu ki;Vah ümmetim vah ümmetim Küçük iken o dilerdi ümmetini Sen kocadın terk ediyorsun sünnetini) Yüce Rabbimiz Kuran-ı Kerimde ‘’muhakkak sizin cinsinizden (insan olarak)Aziz bir peygamber  size geldi. O size çok düşkündür .süre-i  Tevbe-128

Zaman ,Allah –a(c.c) kullukta ve peygambere ümmetlikte çok gayretli olma zamanıdır .

Bizim diğer ümmetlerden farkımız ,biz peygamberimizi göremedik,fakat görme aşkıyla yanıyoruz.

Sanki  her an yanımızda duruyor gibi onunla,onun sevgisiyle beraberiz.Peygamberimizi göremedik ama sözleri bize kadar elden ele,gönülden gönüle ulaştı .Dedi ya Rabbimiz size çok düşkün diye.

    İşte bize çok düşkün olan peygamberimiz. S.A.V. (6)görevi yapanlara Cennete girme kefilliği yapıyor; Şimdi bu  6 görevi biz yazalım ve hep beraber hayatımıza uygulayalım:6 madde şunlardır:

1-)Konuştuğunuz zaman doğru konuşun ,yalan belasını dilinizden atın bende sizin Cennete girmenize Kefil olayım.Yüce Rabbimiz ‘’ Ey iman edenler .Allah dan korkun ve doğrularla beraber olun ‘’buyuruyor. Süre-i Tevbe 119  Hem doğru sözlü ol,hemde doğrularla beraber ol. Yalanda söyleme yalancı ile de beraber olma.Sonunda ölümü gör sende doğruluktan ayrılma.Çünkü ALLAH cc doğrularla beraberdir.

Bir anne,baba ne kadar doğru olursa evlatlarıda doğrulardan olur.Yalancı olan doğru evlat olamaz.

2-)Söz verdiğin zaman sözünde dur.Bende cennete girmende sana kefil olayım.

Söz ağızdan çıkar.Müslümanın  ağzından çıkan söz,söz sahibinin namusudur.Rabbimiz’’iyi bir Müslüman söz verdiği zaman sözünde durur.’’buyuruyor.Süre-i Bakara.177

Gölgede ayrı,Güneşte ayrı,zikzaklı konuşan ,buğün söylediğini hemen unutan ,söz cambazlığı yapan kişilere  sevgili peygamberimiz (S.A.V)Münafık olduğunu söylüyor.

Sözümüzün eri olalım. Ya söz vermeyelim veya verdiğimiz  söze sadık kalalım.

3-)Emaneti koruyun.Bende cennete girmenize kefil olayım.

Yüce Rabbimiz ‘’Biz emanetleri Göklere,yerlere,dağlara verdik kabul etmediler.İnsan kabul edip,emanetleri yüklendi’’ buyuruyor.süre-i Ahzap 72.

Madem ki kabul ettik sahip çıkacağız.Canımız,malımız,evlatlarımız,eşimiz velhasıl her şeyimiz bize emanet .Sahibi hz.ALLAH c.c. emanetleri bizden alacak ve hesap gününde hesabını  soracak.Emanet konusunda  da sevgili peygamperimiz S.A.V ‘’Emanete hiyanetlik edende münafıklık işareti vardır’’buyuruyor.Bizim olan hiç bir şey yok,her şey emanet ve sahibi hz.ALLAHc.c.dır.

4-)Edep yerlerini koruyan.Cennete girmenize kefil olayım.Kadınların, yüzlerini,bileklerden aşağı elleri,topuklardan aşağı ayaklarının harici vücudlarının her yeri edep yerleridir.Gösterilmesi HARAMDIR.Erkeklerin göbek ile diz kapaklarının altı arası edep yeridir.Gösterilmesi HARAMDIR.

İşte bu hususlara uyarak edep yerlerini koruyanlara peygamberimizden cennet kefilliği vardır.

5-)Gözlerinizi yumun.Cennete girmenize kefil olayım.Yummak demek harama bakmayın .Çünkü peygamber efendimiz(S.A.V) Harama bakan göz şeytanın  okudur.Şeytani bakışdır.Müslümanda böyle bir göz olamaz.Bazı cahiller,Güzele bakmak sevap dır diyorlar.Bu söz sahibini imandan çıkarmağa götürür.

6-) Ellerinize sahip olun.Cennete girmenize kefil olayım.

Müslüman eline kumar kağıdı,zarı alma,içki bardağına elini sürme,faiz parasını elinle sayma,eline alma,Rüşvet,milli piyango,toto,loto,at yarışı,gibi haram kazançları ellerinle oynama,kul hakkından gelene elini sürme.

         Bak son sözümüz Rabbimiz ne diyor;Mahşer yerinde ağızlarınızı mühürleyeceğiz,elleriniz bize ‘’ne yaptıysa onları söyleyecek’’ Süre-i Yasın.65

Müslüman eli,helal kazançı tutacak Kuranı eline alacak,Abdest suyuyla yıkanarak el olacak.

                                          Aziz Dostlarım

               Hep beraber bu 6 maddeye dikkat edelim,peygamber efendimizin Cennete girmeye Kefil olduğu ümmetlerden olalım.

                                        Selam ve Sevgi ile Kalınız.