ADAPAZARDISPOR NEREYE GİDİYOR?1 Kasım 2017, Çarşamba

Bu sene BAL’da ilk sırayı alan takım, Baraj maçı oynayıp 3.Lige öyle çıkacak. Yani direkt çıkmak bu yıl da yok.

Son 2 sırayı alan takımlar, otomatikman o ilin bir alt ligine düşecek. İlimizdeki takımlar arasında ise, en kötü puana sahip 1 takım otomatikman Süper Amatör Ligine inerken, bu takımın yerine de Süper Amatör Futbol Play Off Ligi şampiyonu otomatikman BAL’a çıkacak. 3 il temsilcimiz arasında, en iyi 2.olacak takım ise, Süper Amatör Futbol Ligi Play Off ikincisi ile baraj maçı oynayacak ve o maçı kazanan takım seneye BAL’da olacak. 3 takım arasında en fazla puanı toplayan takım ise otomatikman ligde kalacak.

Karasuspor ve Sapanca Gençlikspor ile birlikte 11.Grupta mücadele veren Adapazarıspor,  bugüne kadar 6 maç yapmış. Lider Maltepesporun ardından tam 8 puan fark yiyerek, 14 takımlı ligde 7 puanla 9.sırada yer almış.3 Sakarya takımı arasında ise Karaman sahasında 0-0 kaldığı Karasusporun 1 puan gerisinde yer alırken, Sapanca Gençlikspor’u da Pazar günü aldığı galibiyetten sonra 2 puan geçivermiş.

Ve bu takımın Marka Değeri düşüyormuş öyle mi? Vah vah vah…

Şimdi sıkı durun işte. Çünkü Adapazarıspor’un şuanki kadrosunda yer alan 18 kişilik maç kadrosunun hangi ligden, hangi takımdan geldiklerini de, en son hangi takımda oynadıklarını da, yaşlarını da yazacağım size. 

 

O PARALAR 3.LİGDE BİLE VERİLMİYOR!

 

Kaleci Ercan Ezgi 34 yaşında. Geçen sene Arsinspor’u BAL Liginden 3.Lige çıkan takımın kalesini tüm maçlarda ilk 11’de korumuş. İyi bir kaleci. Sağ bek ve stoper oynayabilen Murat Şahin, 30 yaşında. Geçen sene BAL Ligi temsilcisi Çubukspor’da direkt oynamış. Bana göre Aytaç ile birlikte takımın en iyilerinden biri. Sol bek Fatih Molla, 21 yaşında. Geçen sene Kocaeli’den geldi. 2 senedir hemen hemen tüm maçlarda forma giydi. Takımın iyilerinden biri. Sağ bek ve stoper oynayabilen Tarık Yümsel, 22 yaşında. 2,5 senedir bu kulüpte ama zaman zaman ilk 11, zaman zaman da yedek oynuyor.

24 yaşındaki orta saha oyuncusu Hüseyin Akbaş’a da lafım yok çünkü önceki gün öğrendim. Sapanca maçında çapraz bağları kopmuş, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Orta saha oyuncusu Sami Çetin 21 yaşında. Geçen sene Kınıkspor’dan alınmış, vasat bir oyuncu. Bir başka genç oyuncumuz Oğuzhan Ertürk ise 22 yaşında. Hücumun her bölgesinde oynayabiliyor. Yaşı genç, gideceği çok yol, yapacağı çok iş var. Vasat yani. 20 yaşında ki bir başka orta saha oyuncusu Rıza Özgül, Sancaktepe Belediyesporun Akademi liginde oynamış. Onun da yolu çok uzun.

Bizim çocuklara lafım yok. Onlar için henüz erken…

 

NURİ, ERCAN VE MERT’E NEDEN BU AYRILACILIK?

 

28 yaşında olan ve geçen sene Tavşanlı Linyitspor amatör takımında oynayan Mert Erdoğan, sözüm ona proftan (!) dönmüş. Evet doğru ama geçen sene değil, 2 sene önce ve averaj takımı olup uzak farkla 3.Ligden düşen Çine Madranspor’dan, üstelik doğru dürüst bir maçı yokken...

Veeee…

Nuri Kaya…

27 yaşındaki santrafor, geçen sene Sancaktepespor’da oynamış. Kimi zaman ilk 11, kimi zaman son dakikalarda girmiş. Kimi zaman hiç oynamamış. Ve inanın bana geçen sene lig bitmiş, ununu elemiş, eleğini asmış(!) Ve düşünebiliyor musunuz ki bu futbolcuya ödenen para, tamamı tamamına 130 bin lira imiş. Tıpkı kaleci Ercan Ezgi ve Mert Erdoğan gibi…

Bu 3 oyuncuyu özellikle isteyen kişiyi siz yöneticiler mi açıklarsınız yoksa ben mi açıklayayım. Öyle ya, gençlere ve bizimkilere 15-20 biner lira, onlara 150 biner lira. Gel de hesap sorma? Gel de bu takımda adalet dağıt, huzurla top oyna.

Adapazarısporun bu yıl ki bütçesi 700 bin lira. Ve düşünebiliyormusunuz ki bu bütçenin yarısı bu 3 oyuncuya verilmiş. Peki neden? Kim istedi, kim getirdi ve getirtti ki bu paralar öyle bir kalemde verilebiliyor. Hem de hiç izlenmediği halde.

Yahu beyler oynadığınız lig BAL Ligi. Sahaya çıkan takım da şampiyon olacak bir takım değil. O kadar para vermek de nerden çıktı?

Yani 1 trilyon liralık Adapazarıspor ne lider, ne de şampiyonluğa oynuyor. 6 haftası geçen ligde, liderin 8 puan gerisinde 9.sırada. Karasuspor ile Sapanca Gençlikspor arasında ligde kalma savaşı veriyor, şampiyonluk değil.

Beyler, ben son senelerde 3.Ligi yaladım yuttum. Yeminle söylüyorum, bir çok profesyonel takım, bu paralara 3.Ligde oynatıyor. Hatta bazı 2.lig takımlarında bile bu paraları alanlar var. Siz ne anlatıyorsunuz?

Şimdi, hiçbir ön yargı, peşin hüküm, kişisel kinlerim olmadan, tamamen mesleki olarak,

Adapazarıspor Kulüp Başkanı İbrahim Aygün’e sesleniyorum.

Şuan ki takımında yer alan futbolculara ödenen paraları, bu kulübün başkanı ve en yetkili ağzı olarak lütfen açıklar mısınız?

Çık açıkla ki, gerçekler ortaya çıksın. Biz de bir bilgi kirliliği yaratmayalım. Üstelik bir de cevap hakkı var, onu kullansın istiyorum.

Şimdilik bu kadar…