50 LİRALIK ADAM!31 Ekim 2017, Salı

Bir kulüp Başkanı, pazar günü durup dururken kaşındı. Hem de ne kaşınış ama?

Aklı sıra, yanımdaki bazı gazetecilerin yanında beni o çimlere gömeceğini sanan bu zavallı, bilemedi ki benim bu mahallenin delisi olduğuma(!)

Konu şu. Bu şahıs, pazar günkü maç öncesi, Karaman Stadında, yanımda gazeteci arkadaşlar varken, “Sen eleştirini yapabilirsin, istediğini de yazabilirsin ama benim futbolcuma hakaret edemezsin. Bu takımın da Marka değerini düşüremezsin? Bunun hesabını hukuki yollardan soracağım sana” dedi. Tabii ki bana da cevap hakkı kaldı!

Aklı sıra beni mahkeme şantajı ile korkutup bir daha bu tür haber ve yazılar yazdırmayacak ya bu zavallı, sonra da “NASIL SUSTURDUM” diye sağda solda hava yapacak ya?  

Birincisi, yanlış kapıyı çaldı? İkincisi ise, ben istediğime istediğimi söylerim. Herkeasin benim hakkımda konuşup hareket ettiği gibi(!) Neyin bel altı, neyin bel üstü olduğunu, ya da neyin hakaret olup olmadığını çok ama çok iyi bilirim. Yine de sürçi lisan edersek, şeriatın kestiği parmak acımaz, cezamıza rıza gösteririz. En fazla donumu alırlar(!)

Sen gideceksin +100 kiloya, GOLCÜ diye bir futbolcu alacak veya aldıracaksın, hem de 80 bin lira vererek. O da gol makinesi değil traş makinesi çıkacak öyle mi? O zaman ben de traş olayım bari(!)

Bu aldığın futbolcu, benim gibi bir Suma Güreşçisini andırıyor Bay Başkan... Takım arkadaşlarının giydiği forma ve şortlar hepsine olurken, ona bu forma olmuyor bile. Benim gibi en az 2 XL olması lazım ki o forma ve şort ona olsun(!) Bu görüntüdeki bir futbolcuya başka nasıl bir benzetme yapılabilir ki? Teşbihte hata olmaz? Bu arada Sumo Güreşçisi demek, bu sporu yapanlar için ne zamandır hakaret oldu? Yine mi beğenmediler, işlerine mi gelmedi? Yalan mı yazmışım? O zaman o futbolcuyu alsınlar yanlarına onu alan ve aldıranlar, ona Adapazarıspor forması ile hep birlikte fotoğraf çektirsinler. Ertesi gün de koyalım gazetelere. sonra da Sumo benzetmem ne kadar doğru ne kadar yanlış çıksın ortaya! 

YEMİŞİM SENİN MARKA DEĞERİNİ?

 Marka Değeri’ne gelince?

Bir marka nasıl oluşur? Kime ve neden verilir bu değer? Önce bu bilinmeli. Yoksa bu marka ÇAY MARKASI mı?

Değeri 700 bin lirayı bulan ve sözüm ona şampiyonluğa oynayacak bir takım ama şimdi 3 Sakarya takımı arasında en iyi olup, bu sene de BAL Liginde kalma mücadelesi veren bir takım haline getirildi ki bu mudur yani Marka Değeri? Sıradan bir takımlık yani...

Bıraktım gerçekten bir Marka olan Sakaryasporu veya başka bir takımı, en azından kendi gruplarındaki zirve takımları gibi olur da, lider veya şampiyonluğu cidden kovalarsın da, belki o zaman MARKA DEĞERİ'nden söz edebiliriz. Ben de buna rağmen yine sallarsam adam değilim. Ama puan cetveli ortada. Alınan sonuçlar da!

Çok mu cesursun? Çok mu harbisin? Hadi o zaman göster o cesaretini ve dürüstlüğünü de, hangi futbolcuyu, hangi takımdan, hangi ligden, kaç paraya aldın söyle?

Bir de sen cebinden kaç para verdin, yöneticilerin kaç para verdi? Adapazarı Belediyesinden kaç para aldın?

Asıl koyan da ne biliyor musunuz? 3 ay önce kaybettiğim abimin ölümü sonrasında, abimin oğlunun düğünü için davet ettiğimde, düğüne hiç gelmeyip, 2 gün sonra ben idmandayken beni telefondan arayıp, gazeteye geleceğini söylemesi ve ben yokken, gazetemdeki arkadaşlara kapalı zarf içinde 50 lira verip hava yapması ki bunu bile, hem de "Kimse gitmedi, ben kırmadım gittim ve takacağımı da taktım” demiş? Yalan söylüyor. Çünkü gelen gördü, Ernhaz düğün salonu taştı, yetmedi bahçeye aldık gelenleri. Kaldı ki o verdiği sadakayı(!), yeğenimin düğününe hiç getirmedim bile. Gazetemdeki çekmecemde duruyor. Gel vereyim o parayı sana da gider o Sumo Güreşçisi görüntülü futbolcuna verirsin(!)

Şimdi anladınız mı, benim neden hiçbir Başkan ve yöneticiyle hiçbir teknik heyet ve futbolcuya güvenmediğimi…

Bir insan ne olduğunu değil, ne olacağını düşünmeli hep. Geldiği yeri de, gideceği yeri de çok iyi bilmeli.

Ne güzel demiş Charles Bukowski…

“Dünyanın sorunu, akıllı insanlar şüphelerle doluyken, aptalların özgüvenle dolu olması.”