FETÖ ile mücadele yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

FETÖ ile mücadele 27 Ekim 2017, Cuma

MHP Milletvekili Zihni Açba, önceki gün yaptığı basın toplantısında hayli önemli bir konuya dikkat çekti.

‘FETÖ ile mücadelede gerekenlerin hala yapıldığı kanaatinde değiliz’ dedi ve 17-25 Aralık öncesinin de mutlaka ciddi bir şekilde soruşturulması gerektiğini söyledi.

Hatta Vali İrfan Balkanlıoğlu’na da açık bir çağrıda bulunarak, “Bu noktada sayın valimizi konuya ilgi göstermeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Evet herkes bu hain çetenin ne denli büyük bir bela olduğunu 15 Temmuz gecesi çok daha iyi anladı.

FETÖ’nün devletin içine bir virüs gibi sızdığı açık bir şekilde ortadır. Bunun kökünü kazımak için de çok ciddi bir mücadele veriliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihindeki en büyük ve en ciddi belayı temizlemek için dört koldan tüm kurumları ile çaba sarf ediyor.

Milletin desteği de çok önemlidir ve zaten millet de FETÖ ile mücadelede desteğini açık bir şekilde vererek, devletine sahip çıkmaktadır.

Ancak Açba’nın söylediklerini hiçbir şekilde yabana atmamak lazım. Çünkü FETÖ öyle sıradan, birkaç yüz kişinin bir araya geldiği bir çeteden ibaret değildir.

Onunla mücadelede en ufak bir hata, yarın başımızı yine çok ağrıtabilir. Bu nedenle soruşturmalar yapılırken işi sıkı tutmak, bu yapıyı çökertmek için en ufak hücrelerine kadar inmek gerekir.

Açba tam da bunu söylüyor ve tamamıyla bu işi çözüme kavuşturmak için 17-25 Aralık öncesinin de ciddi bir şekilde sorgulanması gerektiğini ifade ediyor.

Kimse Açba’nın söylediklerini ‘bir muhalefet partisi milletvekilinin iktidarı eleştirmek adına yaptığı açıklama işte’ diye görüp basitleştirmesin.

Açba, devlet yapısını çok iyi bilen birisidir. Kendisini iyi tanıdığım için de bilgisi olmadan bir şey söylemeyeceğini iyi bilirim.

O yüzden bence Açba’nın açıklamaları üzerinde çok ciddi bir şekilde durulması ve önemsenmesi gerekmektedir.

 

İyi Parti

Aylardır hummalı  bir çalışma içinde olan Meral Akşener, sonunda partiyi kurdu.

Partinin adı ‘İyi Parti’ olarak belirlendi. Kimileri için etkili bir isim olarak görülebilir ama ne yalan söyleyeyim ben partinin adını beğenmedim.

Logo konusunda da dakika bir gol bir misali, dün itibariyle bir sürü tartışma yaşandı ve öyle görülüyor ki iş mahkemede bitecek.

Ama şekil önemli değil, içeriktir esas olan diye düşünürsek onu da zaman gösterecek.

Tamam parti içinde yüksek profilli, önemli isimler var. Ancak asıl önemli olan işin teşkilatlanma kısmı.

Bu konuda Sakarya başta olmak üzere bazı illerde bir takım sıkıntılar yaşanacağa benziyor.

İllerde teşkilatlanma bazında doğru isimler tercih edilmediği sürece, sadece genel başkan ve beraberindeki birkaç ismin popülaritesi ile işi istediğiniz noktaya götürmek gibi bir şansınız kalmaz.

Ama daha çok erken. Bekleyip göreceğiz.