BAL LİGİ REZALETİ!25 Ekim 2017, Çarşamba

Yıllardır söyledik durduk ama takan olmadı! Sen misin günü kurtarmayı düşünen? Böyle tırmalarsın işte…

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 11.Grup 4.haftasında oynanan maçlarda, yine galibiyet yüzü göremedik. Yine dibe doğru çakılmaya başladık. Bu yıl BAL’da ilimizi temsil eden Adapazarıspor, Karasuspor ve Sapanca Gençlik, son 2 sıraya doğru hızla iniyor. Daha önce yaşanmadığı için gözden kaçan ama bizim özellikle altını çizmek istediğimiz bir konu var ki; o da ligde kalma mücadelesinin ne şekilde olacağının halen bilinmemesi. Çünkü son 2 sırayı alan takımlar, hiç baraj maçı oynamadan Süper Amatör Ligine düşecek. Son 2 sıradaki takımın yerine ise ilimiz Süper Amatör Futbol Liginde Play Off şampiyonu olan takımımızla onun karşılaştığı rakibi de onunla birlikte BAL Ligine yükselecek. Benim asıl derdim bu değil. Başka. O da şu…

Günü kurtarma derdine düşen yöneticiler yüzünden, Sakaryaspora Pilot takım olacak bir 3.Lig takımımız çok uzun zamandır olmadı.

            Düşünebiliyor musunuz ki, Sakaryaspor altyapısında futbola başlayan genç bir evladımız, yaşı 19’a gelince ve eğer ki Sakaryaspor A takımına alınacak şansı bulamıyorsa, kaybolup gidiyor. Öyle ya, altyapı takımlarında oynayamıyor, Sakaryaspor A takımına da alınmıyor. Kala kala amatör takıma kalıyor ki kalanların akıbeti de malum. Kaybolup gittiler. Kaldı ki, bu konuda hakkı yenen çok kişi var ki. şikayetler bitmek tükenmek bilmiyor. Eğer birilerinin yakası bir araya gelmiyorsa(!) bilin ki aldığı bu beddua, ah ve lanetler yüzündendir!

           

 

GENÇLERİ KAZANMANIN KESİN FORMÜLÜ?

 

            Sakaryaspor Altyapı takımlarındaki bu tür genç yetenekleri, Sakaryaspor A takımında oynatamadığımıza göre, gelin bu çocuklarımız için de, hedefi en azından 3.LİG olan bir takım kurup ona verelim. Hiç fark etmez. İster ilçe takımı olsun isterse merkez.

Öyle ya, nereye gitsin, 4-5 senedir Sakaryaspor Altyapı takımında oynayan o genç? Çöplüğe mi? Al işte bu tür yaşı geçmiş futbolcuları da o pilot takımımıza, en azından BAL’da pişsin. Bitmesin o çocukların istikballeri, kaybetmeyelim o gençleri. Yapsınlar o BAL takımını şampiyon, çıkarsın o takımı 3.Lige. Böylece hem Sakaryasporun bir pilot takımı olmuş olur, hem de en azından o ç ocuklar profesyonelliğe ilk adımlarını atmış…

            Bakın bugünkü 3 takımımıza. Onun için bir Gebzespor gibi olamıyoruz işte. İzlediniz mi Gebzesporu? Ben Adapazarıspor ile oynadığımız ve 0-2 yenildiğimiz maçta izledim. Gidin görün bir takım nasıl kurulur, nasıl şampiyon yapacak oyuncular alınır…

Bizde ki takımlar mı? Bazıları hariç; ne BAL Ligi, eğer o takımlar bizim Süper Amatör Liginde şampiyon olurlarsa yüzüme tükürün.

           

TRANSFERLERİ YAPANLARIN İSMİNİ İSTİYORUM!

 

            Soruyorum buradan şimdi Adapazarıspor, Karasuspor ve Sapanca Gençlikspor yetkililerine. Bu transferleri kim yaptırdı? Kaç paraya? Hangi ligden almışlar o oyuncuları? En son ne zaman ilk 11’de oynamışlar? Kim aracı olmuş? Yahu bu transferlerden birileri cebini doldurmuş görmüyor musunuz?

Düşünebiliyor muzsunuz ki, benim gibi bir futbol manyağı artık BAL Lig maçlarına gitmiyor. Neden gideyim ki? Takım yok ki ortada tat alacak? Futbolcu koşmak ve savaşmak yerine podyumda yürür gibi manken gibi yürüyor. Benim taraftarım ya da yöneticim(!) onunla birlikte aleme gidiyor(!) Buna rağmen her ay parasını tıkır tıkır alıyor(!) nasıl olacak bu işler?

Maçına gidip onları mı eğlendireceğim. Gidersem de görün bakın neler yapacağım(!) hadi oynamasınlar, kafa sokulmayacak yere o kafayı sokmasınlar da göreyim?

 

KAYMAKAM VE BELEDİYELER NE İŞ YAPAR?

            Sadece Adapazarıspor değil ki bizleri uyuz eden?   

Sapanca Gençlikspor ve Karasuspor’da, eğer şuan ki yönetimden daha iyi bir yönetim ve başkan bulanamıyorsa, şampiyonluğa oynatacak bir takım kurulamıyorsa, bu da tamamen ve tamamen o ilçemizin Kaymakamı ve Belediye Başkanının suçudur.

            Öyle ya, o kadar çok firma, iş adamı var ki göğüs reklamı, sırt reklamı ve bu kulüplerimizin önüne konacak isim hakkıyla, şampiyonluğa oynayacak ve hatta olacak bir takım pekala kurulabilir.

Yahu Adapazarıspor takımı, bu kadar imkana rağmen nasıl averaj takımı olur?

         Hem Adapazarı Belediyesinin tüm imkanlarından yararlanacaksın Sakarya’da hiçbir amatör takımın olmadığı bir şekilde, hem de böyle averaj takımı olacaksın öyle mi? Hem de bu sene ki takıma inanılmaz paralar ödenerek…

            Karasuspor ile Sapanca Gençlikspor ne ki? Onlar da aynı?

            Eğer ki bu tür takımları yönetecek adam bulanamıyorsa, bu da o ilçe halkının ayıbıdır. Nasıl bulamazlar? Yalan, inanmayın. Herkes kaçıyor para vermemek için herkes.       

Çok değil, gittikleri dansözlü gazinolarda bir akşamda harcadıkları paraları versinler yeter(!) bilmem anlatabildim mi acaba?

Haaaa, eğer ki ortaya çıkacak Başkan ve yönetici adayları o dansözleri de alacaklarsa buyursunlar alsınlar. Bakarsınız maçlardaki seyirci sayısı, ilgi ve reklam geliri daha da artar ne dersiniz? Ama buna da gerek yok. Çünkü bazılarının içlerinde o kadar çok dansöz var ki(!)