AKŞAM YİNE RÜYAYA YATTIM!19 Ekim 2017, Perşembe

Dünkü manşetimde ne demişti Osman hoca?

“Herkes kendi kulvarında düşüncelerini yazıyor, çiziyor, oynuyor ve uyguluyor. Bir problem yok. Biz de kendi bölümümüzde, kendi üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Takımımın başında olduğuma göre bir sıkıntı yok.  Sezon başı puan ortalaması yaparken, her maça 2 puan gözüyle bakıyorduk. 16 puanımız olmalıydı, 14 puanımız var. 2 puanımız eksik yani. Şuanda anormal farklılıklar yok. Şuanda liderden sadece 5 puan gerideyiz. 3 puanlık sistemde fark değil bence…”

Ne yani, seni eleştirmek mi KURMAK, çizmek, yazmak ve oynamak? Bugüne kadar neden demedin de şimdi diyorsun? Çünkü dereyi geçtin de ondan di mi?

Her maça 2 puan gözüyle bakacağına 3 puan gözüyle bakaydın da, 24 puan alıp şimdi 24 puanla lider yapaydın. Aradaki puan farkı da 5 değil, bugün için 10. Yoksa bugün 24 puanla namağlup liderdik.

“Her çam kazanmak arzusu ile çıkıyoruz” demek ne demek ya? Bu mu senin kazanma arzusu? Yani 10 kişi kalmış ve 2-1 önde iken geriye yaslanıp, skoru korumak, oyuncu değişikliklerini son 5 dakikada ve yanlış isimlerle yapmak mı? Hamleyi öyle yapacağına, rakip zaten maçı bırakmış. Saldırtsana üstüne. Ona göre yapsana oyuncu değişikliklerini. Vursana indirici yumruğu. Alsana maçı 3-1, 4-1…

            “2-1 öne geçmeyi de bildik ve ilk yarıyı önde kapattık. 2.yarıda kırmızı kart. Hepsi bizim lehimize gelişen oyundu. Onu bir fırsata çeviremedik.  85 dakika oyun istediğimiz gibi gitti. Oyun tamamen bizim kontrolümüzdeydi. Ama biz korner atarken kendi kalemizde bir gol yedik. Futbolun içinde olan bir şey bu ama 90 dakika boyunca Urfa ile kafa kafaya oynayan bir Sakaryaspor vardı” demek ne demek ya?

İlk yarıyı 2-1 önde kapatmak,  10 kişiye karşı oynamak. Bunu fırsata çevirememek. Kendi ağzınla itirfa ediyorsun işte suçunu ve tabii ki benim haklılığımı…

 Bir de ne demiş Osman hoca? Urfa ile kafa kafaya oynayan bir Sakaryaspor...

10 kişiye karşı ve 2-1 önünde iken maçı 2-2 bitirmek mi kafa kafaya oynamak?

Kendini haklı çıkartacak ya, veya bu milleti kandırdığını sanıyor ya? Hayvan terli hoca, yemez. Boşuna uğraşma…

PARASINI ALIRSA HEMEN GİDECEK!

Ben size neden bırakıp gitmediğini söyleyeyim mi?

Eğer istifa ederse kendisinin yıl sonuna kadar olan aylık 25 bin lira ile aylık 6’şar bin lira yardımcı antrenörlerinin parasını alamayacak da ondan. Bulunsun o para, eğer bugün gitmezlerse namerdim…

Osman hoca bu takımı şampiyon yaptı evet ama tek başına değil. Geçen seneki ligin çok çok üzerinde bir takım varken. Üstelik o lig 3.ligdi, bu lig 2.lig. arada çok fark var.

Bir de Osman hoca takımda sevilmiyor artık. Dengeleri alt üst etti. Takımda ikililik üçlülük yarattı. Eskileri sildi attı, yenileri bağrına bastı. Asıl oynaması gerekenleri oynatmazken, oynatılmaması gerekenleri oynatarak adam kayırdı, huzursuzluk yarattı, takımı böldü. Devre arası çekip gitmek isteyen o kadar çok isim var ki? onun için bu takımı iyice parçalayıp yok etmeden gitmesi şart.

Kaldı ki skor olarak da başarısız. Futbolu kötü, çıkardığı ilk 11’e herkes küfür ediyor. Hele hele yaptığı değişikliklere.

 Hangi doğrusu var ki yazayım size. Şuana kadar ki puanlar ve futbol mu? Bunun için ona gerek yok ki? Takımı ver İsmail Öz’e. Eğer en az onun kadar puan aldırmazsa yüzüme tükürün. Onun için

Gel de bu adamla devam et...