HER GÜN YENİ BİR ZAM1 Ekim 2017, Pazar

Türkiye ekonomisi çöktü mü? Dedirten bir açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal,  2018 yılında vergilerin daha fazla artacağını açıkladı.

OVP ve getirilen yeni vergiler  yaşanan cari açık ve bütçe açığının nedeninin, ne çalışana verilen maaş zamları ne de çiftçi ve esnafa verilen destekler.

Türkiye'de göçmen ve mülteci olarak bulunan insan sayısının 4 milyon. Bunların çoğu çalışmadan devletin verdiği  maaşla yaşıyorlar.

  Bu ülkede asgari ücretin de altında parayla yaşayan dar gelirli vatandaşlar da bulunmaktadır ve bu insanların nasıl ısınacağı, sağlıklı bir şekilde nasıl besleneceği kimsenin  umrun da değil

Kışa girerken zorunlu olarak tüketimini yaptığımız doğalgaza zam yapıldı. Yetmedi yine havaların erken kararmasıyla elektrik tüketiminin en çok harcandığı kış aylarına girdiğimiz şu günlerde elektrik zammı kapımızı çaldı.

Yine yetmedi, en çok hasta olduğumuz kış aylarında ilaç katkı paylarına zam geldi. Bunlar ve daha pek çok ürüne yapılan veya yapılması planlanan zamlar karşısında tüm vatandaşlarımız zor durumda kalacaklardır.

Maaş artışına aylarca karar veremeyen hükümetin, zamlara hızlıca karar vermesi takdir edilecek bir durum değildir.

Yani maaşlara zam  olsa da ürünlere yapılan zammın karşısında eriyip gidiyor.

Millet her türlü sıkıntıyı çekiyor. Vatandaş arabayı ne yapacak! Mecbur vergiyi ödeyecek. Çünkü mecbur olduğu için onlar da vergiye zam yapıyor.

MTV %40 arttı mobilya ve beyaz eşya vergi indirimi  sona erdi. Ama Asgari ücret % 8, memur zam 4 + 3,5 bakalım 2019'a kadar başka neler olacak?