ZORUNUZA GİDEN NE? yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

ZORUNUZA GİDEN NE?17 Ağustos 2017, Perşembe

AOÇ satılmış. Hemde yankilere. Bu durumu; ayıplayanlar, soruna gidenler, kıs kıs gülenler, kahrından ölenler: çeşit çeşit hangi tepkiyi isterseniz var elimizde. Türkiye burası çeşitlilik bakımından kimse boy ölçüşemez bizimle.

Asıl konu ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ arazisinin satışı insanların neden zoruna gittiği?

Neye sahip çıktınız ki bu zamana kadar AOÇ' ye çıkacaksınız. Hangi memleket meselesinde ciddi anlamda refleks gösterildi ki?

Ayrıca paranın satın alamayacağı hiç bir şey kalmadı hayatımızda. Önce bunu bir kabullenelim. Türkiye'nin bir çok yeri hem vatandaşın kendisi hemde devlet eli tarafından zaten uzun zamandır satılmıyor mu? Bu gün yaşadığımız şehrin turizm merkezlerinden biri olan Sapanca'da toprak kalmadı. Ellerinde olsa gölü doldurup satacaklar. Sapanca halkına fayda sağlayan bir tane yatırım var mı elle tutulur. Yok ! He yabancı sermaye sahiplerinin evlerinde bekçilik, bahçıvanlık yapmayı istihdam dan sayıyorsanız  başka. Bir kaç tane inşaat piyasasını kafasını çeken firmayı saymazsak geriye çok bir şey kalmıyor.

Elle tutulur bir onurumuz kaldı. Bakalım ona ne değer biçecekler!?

-------------

Hazır orman, tarla konusu açılmışken. Geçtiğimiz haftanın manşetlerinden Sakarya'nın tarım şehri olması ile ilgili Milletvekili Engin Bey'in söylevlerine kesinlikle katılıyorum.

İlçeler arası bu kadar mesafe olup da her karışı bu kadar değerli başka bir şehir var mıdır bilmem?

O kınaya kınaya bitiremediğimiz  Hollanda okyanusu doldurmuş ekip biçiyor. Dünyaya sebze satıyor. Biz her yeri apartmanlarla doldurma yarışı içerisinde bir şehrin geleceğini heba ediyoruz. Bilmem hangi araba markası burada fabrika açmış diye övünmek yerine; Sakarya’yı dünyanın diğer şehirleri ile değil, diğer ülkeleri ile yarışan bir tarım şehri yapmak Sakarya halkı için daha faydalı olacaktır.