ŞAMPİYON yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

ŞAMPİYON7 Haziran 2017, Çarşamba

Sakarya BB Basketbol Final 4 son maçında Nesine.Com Eskişehir Basket’i yenerek hak ettiği Türkiye 1.Ligine yükseldi. Birinci lig diyorum çünkü seneye liglere verilecek isimlerin ne olacağını bilmiyorum.

Her branşta ligleri 1.-2.-3.-4. diye sıralasalar da, milletin kafasını karıştırmasalar ne olur ki acaba? İlla başlarına bir süsleme getirecekler!

Sakarya BB Basketbol takımı her yıl olduğu gibi bu yıl da lige şampiyonluk iddiası ile başlamıştı. Sezon başında da belki maçlarını kazanıyordu ama kadro kalitesinden beklenen oyunu sergileyemiyordu. İzleyenler hop oturup hop kalkıyordu.

Türkiye Kupası maçlarının finalinde Eskişehir’e yenilip kupa şampiyonluğunu kaçırınca koç Burak Bıyıktay ile yollar ayrıldı ve Selçuk Ernak ile anlaşıldı. Her şerde bir hayır vardır sözü de Sakarya BB Basketbol için cuk oturdu.

Ben de bu haberi aldığım an “şampiyonluk hayırlı olsun” diye yazmıştım.

Her zaman söylediğim bir söz var…

Basketbolda koçun kadar konuşursun.

Koç Selçuk’un gelmesi ile çok şey değişti ve her geçen gün de daha iyiye gitti.

Bir kere her şeyden önce takımın karakteri değişti.

Oyunun her iki yönünü de çok daha iyi oynamaya başladık, savunmamız çok daha verimli olurken hücumlarda da iç ve dışı dengeleyip durarak oynamaktan vazgeçip tam olmasa da belirgin olarak hareketlendik.

İnce detaylara girmeden geçiyorum.

Final maçlarının sonuncusu olan Eskişehir maçında zevkli ve seyredenlere keyif veren bir oyun bekliyordum ama her iki takım da All Star maçı havasında oynayınca, sahada sadece hücum yönlü basketbol oynandı.

Nesine.Com Eskişehir Basket en büyük kozları olan Duncan ve Marshall’ı oynatmadı.

Eğer nedeni düşündüğüm ise bence doğru yaptı. Önümüzdeki sezon takımda tutacağı oyuncular hakkında kesin karar verebilmek için bu uygulamayı seçmiş olabilir.

Sakarya erkek basketbolunda bir ilki yaşatan bu takım için ilk kutlama ve teşekkür yazımda, sadece bu işe gönül koyup yılmadan mücadele eden ve sonunda başarıya ulaşan yöneticileri konu almıştım. Teknik ekip ve oyunculardan hiç bahsetmemem bazılarının garibine gitmiş ki nedenini sordular.

Her şeyin bir sırası var…

Sahada mücadele edenler elbet bu şampiyonlukta söz sahibi ama kenetlenerek her zorluğa göğüs gererek hayallerine kavuşabilmek için mücadele veren o yöneticiler olmasaydı, ne bu takım olurdu, ne de bu başarıya ulaşılabilirdi.

Onları şahsen benim unutmam imkansız. Hepsine tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

 

ŞİMDİ DE SAHAYA İNELİM

Başta koç Selçuk Ernak ve yardımcıları ile birlikte sahada başarıya aç bir gençmiş gibi varını yoğunu ortaya koyarak örnek bir mücadele veren Kerem Gönlüm olmak üzere

Sakarya basketbolunda bir ilki başaran tüm oyuncuları alkışlıyor ve kutluyorum.

Hepsinin yüreğine ellerine sağlık; sağ olsunlar var olsunlar.

Maddi yönden desteklerini esirgemeyen Türk Traktör ve Astra Group yetkililerine de

ayrı bir yer açıyor, kendilerine Sakarya Basketbolu adına sonsuz teşekkürlerimi iletiyor önümüzdeki sezonlarda da desteklerinin devamını diliyorum.

Kambersiz düğün olmaz…

BŞB Başkanı Zeki Toçoğlu’nu unutmak da asla olmaz.

Önceliği haklı olarak şehrin peşinden koştuğu futbol takımına verdi ve nihayet bu sezon beklentisinin karşılığını aldı. Yaptıklarına ne kadar teşekkür etsek az.

Basketbol detay ve tayming oyunudur; saniyeler de çok değerlidir.

Tansiyonu rahat maç izlemesini engellediği için çoğu zaman spor salonuna gelemedi.

Eee, ne diyelim başkan? Haklısın; önce can sonra canan. Sanırım artık keyfin yerindedir.

İki yıl önce verilmiş bir antrenman salonu ve tesis sözün var, herhalde sözün geçerlidir.