VİCDANSIZ ÇOCUKLAR18 Şubat 2017, Cumartesi

Çocukları durdurabilir misin patron?  Az sonra büyüler, başımıza bela olacak veletler. Gereksiz saklambaç huyları var bunların bir kaybettik mi elimizden Allah korusun nereden çıkacakları belli olmaz.

Sen fark etmeden bulurlar en haylaz tavırlarıyla en kıymetlini. Kırıp dökerler vicdansızdır çocuklar.

Kalk gidelim buralar bize göre değil patron. Ne yatmasını bilirler ne kalkmasını. Biz kafasına sokamadan hayat korkusunu akıllanmaz bunlar. İnadına hayal kuracaklar, feda edecekler en kıymetli oyuncaklarını. Bizim hayallerimizi umursamazlar; acımasızdır çocuklar.

Onlara değer verilmez patron! Az sonra büyürler gitmemiz gerek. Kendi inançları vardır onların. Kıymet bilmezler, senin verdiğinle yetinmezler. Hep daha fazlası için gözyaşı döker mücadele ederler.

Onlara hikayeler anlatacaklar. Süper kahramanların peşinde kendilerini unutacaklar. Sen merak etme patron. Ama ne olur şimdi gidelim.  Az sonra büyürler. Yaptıklarımızdan dolayı bize hesap sorar çocuklar.

Uzaktan eğitelim onları. Korku verelim kalplerine. Şükretsinler durduk yere. Düşünmek, sormak günahtır patron taş yağacak başımıza. Biz yağdıralım tanrıdan önce onlara belki eğilir başları kalkmaz bir daha.

Bak gülüyorlar işte; ne olursun gidelim buradan patron. Az sonra büyürler bunlar. Giydirdik mi kamuflajı altına bir şeyleri kalmaz. Bakma sen gözlerinin parladığına bir kimyasala bakar kararması, yaması tenlerinin. Bir dudak üstü ince bıyık selam durdu mu? binleri ağlar bunların. Sakallı adamlara veririz bunları ve kendinden olanı asanlara; o zaman kazanırız ya işte şükretmeyi öğrenir çocuklar.

Ama şimdi gidelim patron!!

Yalvarırım. Şimdi büyürler bunlar.

Kahkahaları içimi yırtıyor.

Gülmeyin ulan gülmeyin!!!

Bak yine güneş doğuyor…