3 PUANDAN GERİSİ YALAN 28 Ocak 2017, Cumartesi

Ligde son haftalarda aldığı sonuçlarla hepimizi üzen ve birçok kişide umutsuzluğa sebep olan Sakaryaspor, yarın ligde ki belki de en kritik maçına çıkıyor. Trabzon deplasmanında Düzyurtspor’un konuğu olacak olan ekibimiz, doğal olarak bu maça da kazanmak için çıkacak. Zor şartlar altında ve belki de gergin bir ortamda oynanacak olan bu mücadele Yeşil-Siyahlı ekibimiz için hiçte kolay geçmeyecek.

                                                           *****

Son alınan Bergama Belediyespor beraberliği ile puan kaybetme lüksü kalmayan Sakaryaspor, yarın Trabzon’da alacağı sonuçla ligde kalan haftalar öncesi kaderini belirlemiş olacak. Yaşanacak muhtemel bir puan kaybı şampiyonluk yarışında büyük yara almamıza neden olabileceği gibi, güzel oyun ile birlikte alınacak bir 3 puan ilerleyen haftalar öncesi diriliş ateşini yeniden yakacaktır.

                                                           *****

Önceki yıllarda bize deyim yerindeyse acımayan, içerde 5 dışarıda ise 4 gol atarak gözümüzün yaşına bakmayan Düzyurtspor’dan bu defa rövanşı almanın ve hesabı bizzat orada kapatmanın vakti geldi diye düşünüyorum. Kalan haftalara umutla girmek ve şampiyonluk heyecanımızı kaybetmemek adına mutlak kazanmamız gereken bir maça çıkacağız. Kolay olmayacak belki ancak, kazanacağımıza olan inancım son derece fazla.

                                                           *****

Geçen haftaya oranla Canberk ve Mümin takviyeli bir ilk 11 ile sahada olmayı bekliyoruz. Bergama Belediyespor maçında galibiyeti elimizden kaçırırken, şampiyonluk trenini de kaçırmak üzereyiz. Bu yolun dönüşü yok. Verilen sözler, onca harcanan emek, ve 1 milyonluk şehrin büyük beklentileri karşısında Düzyurtspor’u ya yeneceğiz ya da yeneceğiz. Kazanmaktan başka yolumuzun olmadığı bu 90 dakika öncesi takımımıza yürekten başarılar diliyorum. Bu soğuk havalarda içimizi ısıtacak bir 3 puanı hep birlikte bekliyoruz..